Özel Sporcudan Müthiş Başarı

Folkart’ın desteklediği özel sporcu 18 yaşındaki otizmli yüzücü Şevval Tekin, 2018 İrlanda’da düzenlenecek Avrupa Para Yüzme Şampiyonası’nda Milli Takım forması giymek için emin adımlarla ilerliyor.

Özel Sporcudan Müthiş Başarı

Ailesinin desteği ile 9 yaşından itibaren yüzme sporunda önemli başarılara imza atan otizmli yüzücü Şevval Tekin, başarılarına bir yenisini daha ekledi. 

Milli sporcu Şevval Tekin, 2016 yılında düzenlenen Uluslararası Zihinsel Engelliler Spor Federasyonu (INAS) Avrupa Açık Yüzme Şampiyonası'nda 1 altın, 2 gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştı. 2017 yılında ise Para Swimming Dünya Serisi'nde A Barajı’nı geçen Tekin, 2018 yılında İrlanda’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na gidebilmek için ön elemelere katıldı. 

İzmir’de yaşayan Şevval Tekin, Antalya’da 21-23 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen 2018 yılı 2. Bölge Şampiyonası’nda 4 altın ve 2 gümüş madalya kazandı. Tekin, Antalya’da 100 metre kelebek yarışmasında 1.33.41 saniyelik derecesi ile 2018 yılında İrlanda da düzenlenecek Avrupa Para Yüzme Şampiyonası barajını geçmeyi başardı. Belirlenen barajı Avrupa’da düzenlenecek ön elemelerde de geçmesi gereken Şevval Tekin, bu hedef doğrultusunda Danimarka’ya gitti. Tekin, 26 Şubat-4 Mart tarihlerinde Danimarka Kopenhag’da düzenlenecek Para Yüzme Şampiyonası’nda da yarışacak. 

Folkart’a destekleri nedeniyle teşekkür eden Şevval Tekin’in babası Cengiz Altan Tekin, “Şevval, önemli bir başarı daha kazandı. International Paralympic Committe (IPC) tarafından İrlanda’da düzenlenecek 2018 Avrupa Para Yüzme Şampiyonası’na katılması için sadece ülkemizde değil, Avrupa’da da düzenlenecek ön elemelere katılması gerekiyor. İlk aşama olarak Antalya’da İrlanda için belirlenen dereceyi geçmeyi başardı. Şimdiki hedefimiz Danimarka’da düzenlenecek yarışmada başarı sağlamak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 12:35
YORUM EKLE

banner47