banner51

Özel Öğrencilerden Yıl Sonu Sergisi

İzmir’in Karabağlar ilçesinde hafif düzeyde zihinsel yetersizliği olan öğrencilere yönelik eğitim veren Sadettin Tezcan Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi tarafından, mobilya, seramik, giyim-el sanatları, görsel sanatlar alanında yıl sonu sergisi düzenlendi.

Özel Öğrencilerden Yıl Sonu Sergisi
 
Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’deki serginin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kaya, bazı ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenci velileri ve çok sayıda davetli katıldı. Sergi açılışında konuşan Okul Müdürü Tahsin Gengörü, "Bugün burada, özel gençlerimizin öğretim yılı içerisinde atölyelerimizde yaptıkları çalışmalardan ve ürettikleri ürünlerden oluşan yıl sonu sergisini açıyor olmanın tatlı heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler okul olarak, gençlerimize balık vermek yerine onlara balık tutmayı öğretme gayretindeyiz. Bu nedenle, gençlerimize mesleki eğitim vermeyi önemsiyoruz. Gençlerimiz aldıkları bu mesleki eğitim sayesinde bugün bu güzel ürünleri ortaya çıkarmış ve takdirlerinize sunmuşlardır. Özel gençlerimizi yürekten kutluyorum. Öte yandan, gençlerimiz bu güzel ürünleri üretirken onların başında bütün zorluklara göğüs gererek rehberlik eden ve yorulmak bilmeyen öğretmenlerimize özellikle teşekkür ediyorum" dedi. Müdür Gengörü, serginin mobilya, seramik, giyim-el sanatları, görsel sanatlar olmak üzere dört farklı alandan oluştuğunu ve 200’ü aşkın ürünün sergilendiğini belirtti.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı da yaptığı konuşmada, "Bizler, tüm özel eğitim örgencilerinin önündeki engelleri kaldırmak, onları hayata en iyi şekilde hazırlamak ve meslek sahibi olmalarını sağlamaya çalışmakla mükellefiz. Bunun için önemli olan; insan kaynaklarını iyi planlamak, insanları istihdam edileceği alanlara göre eğitmek ve onları hayata hazırlamaktır. Bu sebeple Sadettin Tezcan Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezimiz bu konuda önemli bir sorumluluk üstlenmiş ve yaptıkları çalışmalarla bu sorumluluğu ziyadesiyle yerine getirdiklerini bizlere göstermişlerdir. Atatürk’ün dediği gibi eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur. Dünyaya gelmiş, yaşam hakkı olan herkesin aynı zamanda eğitim hakkının da olduğunu düşünüyoruz. Özel eğitim öğrencilerimizin hayata hazırlanmaları, meslek edinmeleri konusunda sivil toplum örgütleri ile diğer kamu kurum ve kuruluşları ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi. Serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Bardakcı, özel öğrencilerle yakından ilgilendi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2016, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER