Özdere'de Deniz Manzaralı İftar

Menderes Belediyesi tarafından Özdere’de yapımı tamamlanan Çukuraltı Sahil Yolu’nda ilk etkinlik iftar oldu. Bin 500 kişilik denizin kenarında oruç açtı.

Özdere'de Deniz Manzaralı İftar

Menderes Belediyesi, Özdere Çukuraltı Sahil Yolu projesini tamamladı. Sahil bölgesine büyük ivme kazandıracak projenin tamamlanmasıyla birlikte ilk etkinlikte gerçekleşti. Ramazan nedeniyle Çukuraltı Sahil Yolu’nda iftar sofrası kuruldu. Bin 500 kişinin katılımıyla gerçekleşen iftar etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. Bir buçuk kilometrelik yol üstünde kurulan iftar sofrasına bölgede yaşayan vatandaşlar ile tatilciler büyük ilgi gösterdi.

İzmir’in incisi Özdere’de deniz manzaralı iftarın keyfini çıkaran vatandaşlar, iftar sonrası gerçekleşen çay bizden sohbet sizden etkinliğiyle geç saatlere kadar etkinlik alanında hoş sohbetlere imza attı. Etkinlikte çocuklar da unutulmadı. Ramazan şerbeti, pamuk helva ve macun da çocuklara ikram edildi. Gecede konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “İzmir’in incisi Özdere’de yapılamaz denen, olmaz denen bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bir hayal gerçek oldu. Bu hayal bugün Özdere’de gerçek oldu ancak yarın ilçemizin başka yerlerinde de hayalleri gerçeğe dönüştürmeyi sürdüreceğiz. Devrim niteliğindeki projemiz Çukuraltı Sahil Yolu’nda ilk etkinliğimizi 11 ayın sultanı Ramazan’da gerçekleştirmek nasip oldu. Gönül soframızı bu akşam İzmir’in ikinci Kordon’u, Özdere’nin gerdanlığında gerçekleştirdik. İftar soframızda bizlerle olan herkese teşekkür ederim. Biz görevde olduğumuz sürece yapılamaz denen, olmaz denen projeleri yapmayı sürdüreceğiz. Hayalleri gerçeğe dönüştürerek Menderes’i hak ettiği noktaya getirmek için canla başla çalışacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2016, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER