Oyunun Oyunu Alkışlandı

Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nun geçen sezon sahneye koyduğu ve 7 ayrı dalda ödül alan “Oyunun Oyunu" adlı oyun, son olarak İzmirli tiyatro oyuncuları için sahnelendi. Geçen sezon final yapmasına rağmen talep üzerine bir kez daha sahneye taşınan oyun, yine ayakta alkışlandı.

Oyunun Oyunu Alkışlandı
Genel sanat yönetmenliğini tiyatro sanatçısı Zekeriya Hocalar’ın yaptığı Karşıyaka Belediye Tiyatrosu geçtiğimiz sezon iki yetişkin, iki de çocuk oyunu sahneye koydu. Bir sezon aralıksız sahnelenen oyunlar, yaklaşık 20 bin kişi tarafından izlendi. Her gösterimde salonu dolduranlar tarafından ayakta alkışlanan sanatçılar da gösterdikleri başarı nedeniyle tiyatro camiasından övgüler aldı.
 
Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nun sahnelediği oyunlardan, Michael Frayn’ın yazdığı "Oyunun Oyunu"nun başarısı, önemli ödüllerle de taçlandı. Sahne Tozu Tiyatrosu’nun geleneksel olarak gerçekleştirdiği Bedia Muvahit ödüllerinde 7 dalda aday gösterilen oyun, iki ödül kazandı. Aynı yıl Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde de Ege Bölgesi Tiyatroları arasında Oyunun Oyunu "En İyi Prodüksiyon" ve "En İyi Dekor Tasarım" dallarında ödül aldı. Zekeriya Hocalar da “En İyi Yönetmen" ödülünü kazandı.
 
20. YILA ÖZEL HAZIRLIK
 
Bu yıl 20. kuruluş yılını kutlayacak olan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, yaz dönemi yetiştirdiği yeni yüzlerde dört oyun hazırladı. Kasım ayında başlayacak oyunlar Haziran ayına kadar her hafta dört gösteri şeklinde sürecek. Ücretsiz sahnelenen oyunların biletleri Kültür Müdürlüğü ve ilgili salonlardan alınabilecek.
Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER