'Otopark Yapsaydı Sorun Çözülürdü'

İZMİR Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, belediyenin Konak’taki otopark projesini yerinde inceledi. 20 Ekim’de açılacağı duyurulan katlı otopark projesinin ’fiyasko’yla sonuçlandığını öne süren AK Parti’li Doğan, "zam yaptığı kadar otopark yapsaydı, şimdiye kadar kentin trafik sorunu çözülmüş olurdu" dedi.

'Otopark Yapsaydı Sorun Çözülürdü'
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, belediyenin Hatay semti 141 Sokak’ta devam eden otopark yatırımına dair önemli açıklamalarda bulundu. Bir türlü tamamlanmayan otoparkın belediyenin diğer projelerinde yaşanan başarısızlıktan nasibini aldığını dile getiren Doğan, "Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu, bu kentteki otopark krizini çözecek iradeye sahip değildir. Zam yaptığı kadar otopark yapsaydı, şimdiye kadar kentin trafik sorunu çözülmüş olurdu" dedi. İzmir’in en önemli sorununun otopark eksikliği olduğunu öne süren Doğan, şöyle konuştu:
 
"Kentin ihtiyaçlarına yabancı, başladığı hiçbir işi vaktinde bitiremeyen, her işi yarım kalan, her seferinde ihale iptalleriyle gündeme gelen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak ilçesinin Hatay semtinde yeni bir fiyaskoyla karşı karşıyadır. Kentimizin en büyük sıkıntısı olan otopark eksikliği karşısında adeta acziyet içerisinde kıvranan İzmir Büyükşehir Belediyesi, büyük ümitlerle başlanan Hatay’daki yeni katlı otopark projesini de ne yazık ki yüzüne gözüne bulaştırdı. 29 Nisan 2016’da inşaatına başlanan ve toplam 9 milyon 450 bin lira bedelle yapımına başlanan Konak 17 No’lu Katlı Otopark yatırımının ihale şartnamesi gereği 20 Ekim 2017’de tamamlanıp hizmete açılması gerekirken, üzülerek söylüyoruz ki, hüsranla sonuçlanmıştır. 8 katlı olacağı ilan edilen 440 araçlık otopark projesi bitiş tarihi geçmiş olmasına karşın ancak 3 katı tamamlanabilmiştir. Görünen o ki, yine iş çok, ama icraat yok... Her ne hikmetse büyük vaatlerle ve bol reklamla yola çıkan bu seyir teraslı otopark projesinden ses soluk kesilmiş, bir türlü haber gelmez olmuştur."
 
"İRADE YOK"
 
Doğan sözlerini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na seslenerek, şöyle sürdürdü:
 
"İzmir’in göbeğinde ortaya çıkan bu manzara bizlere Büyükşehir Belediyesi’nin başarısızlığını ve öngörüsüzlüğünü bir kez daha göstermiştir. Bugün karşımızda enkazı aratmayan bu tablonun sorumlusu kimdir? Sormak istiyoruz acaba tesis inşaatı yarım kalmış, bu proje de iptal mi edilmiştir? Bu tesis ne zaman bitecek, Hatay’daki yeni otopark ne zaman hizmete açılacaktır? Yoksa Hatay’ın yeni modern otoparkı da yılan hikayesine dönen metro gibi 10 yılda mı bitecektir? Bu tesis bu hızla ancak 20 yılda tamamlanır. Basit bir katlı otopark inşaatını dahi vaktinde bitiremeyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kente nasıl yeni tesisler kazandırıp kentteki trafik sorununu çözecektir? Kaldı ki yeni tesisler yapacağız diyerek otopark fonuna halktan yüz milyonlarca lira toplayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, yasal görevini ihmal etmiş ve bu konuda çivi dahi çakmamıştır. Sayın Kocaoğlu bu kentin otopark sorunu ve trafik çilesini çözebilecek iradeye sahip değildir. Zam yapma konusundaki istikrarınızı otopark yapma konusunda gösterseydiniz, bu kentteki park ve trafik sorunları şimdiye kadar çoktan bitmiş olurdu. Seçim bildirgesinde İzmir halkına söz verdiği 21 yeni otopark projesinden zaten ümidi kestik ama, en azından bari şu işi bitirip tesisi hizmete açın."
 
 
Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2017, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER