banner9

Otopark Ücretlerine Zam mı Geliyor?

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde otopark ücretlerine zam konusunda tartışması çıktı. AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, otopark tarifelerinde yapılacak değişikliklerle 2018 yılında zam oranının yüzde 50'ye ulaşacağını öne sürdü. Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Sırrı Aydoğan ise otopark tarifesinin önümüzdeki hafta yapılacak bütçe görüşmelerinde ele alınacağını söyledi.

Otopark Ücretlerine Zam mı Geliyor?

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi kasım ayı ikinci oturumunda konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, kentte otopark alanları yetersiz olmasına karşın, belediyenin tarifelere zam yaptığını söyledi. Zam oranının otopark tarifelerindeki saat dilimlerinde yapılacak revizyonla yüzde 50'lere ulaşacağını belirten Doğan, "Yıllardır uygulanan otopark tarifeleri kökten değişecek. Otoparklarda yapılacak revizyonla 3'er saatlik dilimler üzerinden ücretler gelecek. Bu gizli zammı kamuoyuna duyurmak istiyorum. Eskiden 12 saate kadar park ücret 7.5 liraydı. Son artışla birlikte yüzde 50'ye yakın bir zam yapılacak. İşine arabayla gitmek zorunda kalan ve 8 saatlik mesaisi olan bir kişi 12 lira ücret ödemiş olacaktır. Ortada hizmet yok. Bir şey yapmadınız, neden zam istiyorsunuz? Temelini attığınız yarım kalan tesisleri tamamlayın da zammı ondan sonra konuşalım. Otoparkla ilgili hizmetler bir elin parmakları kadar az. 4 tesis yaptınız ama 14 kere zam yaptınız" dedi.

İmar Kanunu gereği oluşan otopark fonunda toplanan paranın otoparklar için harcanmadığını dile getiren Doğan, 2016'da bu fonda 50 milyon TL para biriktiğini, seçim bildirgesindeki 21 otoparkın yapılmadığını ve yeni otoparklar yapılmasını istediklerini söyledi.

Meclis Başkanvekili CHP'li Sırrı Aydoğan ise otopark tarifesiyle ilgili konunun bütçe görüşmelerinde ele alınacağı, belediyenin yeni otopark yapımlarına devam ettiği yanıtı verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER