Osmanlı'dan Cumhuriyet'e!

Buca Belediyesi 04 Mart Dünya Laiklik Günü etkinlikleri kapsamında ‘Dünün Bugünün ve Yarının Sönmeyen Işıkları Cumhuriyet Kadınları’ isimli defile düzenledi.

Osmanlı'dan Cumhuriyet'e!
Buca Belediyesi Güzel Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşen defilede kadınlar, Osmanlı döneminde giyilen kıyafetlerin, Cumhuriyet Devrimlerinin ışığında günümüze kadar olan değişimini sergiledi. Podyuma çıkan temsili mankenler, gösterdikleri başarılı performans ile izleyicilerin büyük beğenisini topladı. 
 
Üçel Moda Akademisi tarafından hazırlanan kıyafetlerin sergilendiği defilede mankenlerin saç tasarımları da Buca Belediyesi Evka-1 Semtevi’nde kuaförlük kursu alan kadınlar tarafından yapıldı.  Kadınlarının podyum yürüyüşleri ise profesyonel mankenleri aratmadı. Defilenin son kısmında ay yıldızla süslenen kırmızı renkli elbisenin sergilenmesi izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina defileyi, Üçel Moda Akademisi Müdürü Özgül Yardımcı ve Bucalı kadınlar ile birlikte izledi. Defilede emeği geçen herkese teşekkür ederek, çiçek veren Piriştina, “İnkılaplarımızın, devrimlerimizin kıymetini bilelim ki hep bu güzelliklerle buluşabilelim. Hepinize çok teşekkür ederim” diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER