Organları İle Hayat Verecek!

İzmir'de kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 14 yaşındaki Ege Mert Altınbağ'ın organları ailesi tarafından bağışlandı. Ege Mert organlarıyla başka bedenlerde yaşayacak.

Organları İle Hayat Verecek!
Geçirdiği rahatsızlık sonucu bir kamu hastanesine kaldırılan ve ilk müdahale yapıldıktan sonra Özel Su Hospital'a sevk edilen Ege Mert Altınbağ'ın beyin ölümü gerçekleşti. Ege Mert'in Su Hospital'daki doktorları organ bağışı konusunda aile ile konuşmaya hazırlanırken anne ve babadan bu talep geldi. Doktorlar vakit kaybetmeden gerekli işlemleri yaptı. Ege Mert'in kornea, karaciğer, akciğer ve iki böbreği Ege Üniversitesi ve Özel Kent Hastanesi'nde organ bekleyen hastalara nakledilmek üzere alındı.
 
14 yaşındaki evlatlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Ege Mert'in annesi İlkay Altınbağ ve babası Hasan Altınbağ'ı yakınları teselli etmeye çalıştı. Hasan Altınbağ, "Biz şu anda evladımızı kaybettiğimiz için büyük üzüntü ve acı içerisindeyiz. Biz burada üzüntüden ağlıyoruz ama diğer tarafta yaşamak için umutla organ bekleyen hastalar var. Oğlumuz Ege Mert'in organlarıyla başkalarının hayatı değişecek. Bu bizim en büyük tesellimiz" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2015, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER