Onların En Güzel '23 Nisan'ı…

Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği bu yıl çok özel konukları ağırlıyor.Van’ın Karakoç Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri ilkleri yaşadıkları şenlikte, 6 ay önce yaşadıkları depremin acı izlerini de silmeye çalışıyor.

 

Karşıyaka Çocuk Şenliği renkli görüntülerle devam ediyor.
 
Azerbaycan, Bosna Hersek, Kırgızistan, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Gürcistan, İran VE Macaristan ekipleri gösterileriyle izleyenlere keyifli anlar yaşattı. 
 
Şenliğin en özel konukları ise Van’dan geldi.
 
Onlar Van’ın Karakoç Köyü’nden geldiler. Hayatlarında ilk kez köylerinden çıkan Vanlı minikler için Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği pek çok ilki de beraberinde getirdi.
 
15 Vanlı minik, ilk kez yaptıkları uçak yolculuğu sonrasında, yine ilk kez bir Büyükşehir görmenin heyecanını da yaşadı. 
 
6 ay önce yaşadıkları deprem felaketinin hüznünü hala daha gözlerinde taşıyan minikler için bir başka ilk de şenlik kortejinde yaşandı. Vanlı minikler hayatlarında ilk kez bir protokol önünde gösteri yaptı.
 
Karşıyaka Kaymakamı Mehmet Emin Avcı ile Belediye Başkanı Cevat Durak’ın da izlediği gösteride hünerlerini ortaya koyan Vanlı öğrenciler, Karşıyaka’da olmaktan dolayı duydukları mutluluğu ise bakın nasıl dile getirdi…
 
Köylerinden binlerce kilometre uzakta katıldıkları Şenliği hayatlarının “en güzel 23 Nisan” kutlaması olarak nitelendiren Vanlı minikleri ayrılık hüznü şimdiden sararken işte böyle el salladılar kameralara…
Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2012, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER