Onlarda Masal Okusunlar Diye

Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı (TÜRGÖK), "Çocuğumla Kitap Okuyorum" projesiyle, görmeyen ve küçük yaşta çocuk sahibi anne olan annelerin de, masal okuması için özel kabartmalı kitap bastırdı.

Onlarda Masal Okusunlar Diye
Görme engellilere yönelik çeşitli etkinlikler ve projelerle adını duyuran TÜRGÖK, görmeyen yada erken yaşta evlenen anneleri, anneler gününde unutmadı. TÜRGÖK, onlar için, "Çocuğumla Kitap Okuyorum" projesiyle, annelerin masal okuması için özel kabartmalı kitap bastırdı. Renkli ve resimli masal kitapları, anneler için betimlemeli ve kabartma olarak hazırlandı. Annelerin kendi kabartma kitaplarından masalı okudukları sırada, çocuklar da renkli ve resimli baskıdan aynı masalı takip edebilme imkanıda verildi. 
 
TÜRGÖK Başkanı Tülay Yazgan, kendilerine bu yönde gelen talepler doğrultusunda projeyi hayata geçirdiklerini anlatıp, 25 kitap setini annelere gönderdiklerini söyledi. Böylelikle, anneler gününde görmeyen annelere bir sürpriz yaptıklarını ifade eden Yazgan, "Biz bu projeye bundan sonra da devam edeceğiz. Sadece annelerin değil, görmeyen baba, dede gibi ebeveynlerin de talep etmesi halinde bu Kitapları çocuklarına, torunlarına okumasını sağlayacağız. Derneğimizin kısıtlı imkanları ile binlerce görme özürlüye hizmet vermeye çalışıyoruz. Projelerimizi desteklemek isteyen gönüllüleri ve hayırseverleri derneğimize bekliyoruz" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2015, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER