'Onlara minnettarız...'

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican’dan ‘10 Nisan Polis Günü’ Mesajı “Onlara minnettarız…”

'Onlara minnettarız...'
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; 10 Nisan Polis Günü nedeni ile bir mesaj yayımladı. Delican verdiği mesajda; Türk Polisi’nin her zamankinden daha büyük bir fedakârlıkla toplumun huzur ve güveni için büyük rol oynadığının altını çizdi.
 
Başkan Bülent Delican’ın mesajı şöyle; “1845 yılından bu yana, tam 171 yıldır vatan topraklarımızı koruyup kollayan, toplumun düzeni, güveni ve huzuru için çalışan fedakâr Türk Polisi’ni kutluyorum.
Anayasa ve yasalardan aldığı güçle bu meşakkatli görevi yapan emniyet teşkilatımız; temel hak ve özgürlüklerin korunmasına, güven duygusunun tesisine hizmet eden çok önemli bir teşkilattır. Ülkemizin ve milletimizin huzur ve asayişinin sağlanması kadar milli birlik ve beraberliğimizin devamlılığı için de vazgeçilmez bir unsur olan polisimiz, köklerinden aldığı güçle bugün de cansiperanedir. Terörün acımasız ve hain yüzü ile bu denli karşı karşıya kaldığımız bugünlerde de emniyet teşkilatı mensuplarımızın, nasıl vatansever, nasıl fedakâr bir mücadele içinde olduklarını hep birlikte görüyor ve yaşıyoruz. Millet olarak hepsine minnettarız. 
 
Böylesi hayati ve kutsal bir görevi yerine getirmenin zorluklarını hepimiz takdir ediyoruz ki; bugün hükümetimizin polis kardeşlerimiz ve ailelerine, polis şehitlerimiz ve ailelerine yönelik destekleri de bu farkın gereği olarak hayata geçmektedir. Toplumu oluşturan fertler olarak bizlere düşen de; canını hiçe sayarak özveriyle görev ifa eden polisimizin yanında olmaktır. Emniyet Teşkilatımızın ve polisimizin, bundan sonra da şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle, hizmetlerini aynı yüksek şuurla ve halkla bütünleşerek devam ettireceğine inancımız ise tamdır.
 
Cumhuriyet’imizin, hukukun, demokrasinin ve vatan topraklarının huzuru için canla başla çalışan emniyet teşkilatımızın, tüm polis kardeşlerimizin günlerini kutluyorum. Şehitlik mertebesine erişenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Gazi polislerimizi saygı ve minnetle selamlıyorum. Her birinin varlığı ve çabası; milletimizin ve vatanımızın geleceği için büyük bir değer, büyük bir güçtür.”
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2016, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER