Onlar Artık Sahipsiz Değiller

Dikili Belediyesi, sokak hayvanlarının tedavileri, bakımları ve kontrolsüz üremelerinin önüne geçmek için seferberlik başlattı

Onlar Artık Sahipsiz Değiller
Dikili Belediyesi tarafından ilçe merkezi ile Çandarlı merkezli yürütülen çalışmalarda, sahipsiz kedi ve köpeklere yönelik tedavi, bakım, aşılama ile kısırlaştırma hizmetlerine başlandı. Uzman ekipler tarafından sokaklardan toplanılan kedi ve köpekler ile hayvanseverler tarafından getirilen kedi ve köpekler, hijyenik şartları sağlanan steril ortamlı ameliyathanelerde Veteriner Hekimler Mustafa Atuk ve Özlem Ayman tarafından kısırlaştırılarak aşıları yapılıp, parazitlere karşı ilaçlanıyor. Hayvansever vatandaşlarında destek verdiği çalışmalarda ilk etapta Çandarlı ve Dikili ilçe merkezinde toplamda 200 sokak hayvana kısırlaştırma, aşılama ve işaretleme işlemi uygulanarak, yaşadıkları yerlere tekrar bırakıldı.
 
'Yaşamak Tüm Canlıların Hakkıdır'
 
Yapılan çalışmalarla hakkında bilgiler veren Dikili Belediyesi yetkilileri, ‘Belediye Başkanımız Mustafa Tosun sokak hayvanlarının daha iyi ve sağlıklı koşullarda yaşamlarının sağlamasına çok önem veriyor. Bizlerde başkanımızın talimatıyla başlattığımız ‘Yaşamak Tüm Canlıların Hakkıdır Projesi’ ile can dostlarımızın  her türlü bakımını ve tedavisini belediye olarak son teknolojiyle steril ortamlarda gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarla sokak hayvanlarının kuduz başta olmak üzere tüm bulaşıcı hastalıklar ile hastalık taşıyan parazitlerden korunmasını ve kontrollü üremelerini hedefliyoruz” diyerek çalışmaların titizlikle yürütüldüğü mesajını verdi.
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER