banner51

'Önceliğimiz Çocuklarımızın Geleceği'

Ege-Koop Genel Başkanı ve kendi ismini taşıyan Okul Öncesi Eğitim Kurumları’nın Kurucusu Hüseyin Aslan, 2014 yılının milli birlik ve beraberliğin tesis edildiği bir yıl olmasını dilediğini belirterek, “ Devletimizden beklentimiz; okul öncesi eğitimin yatırım, istihdam ve eğitim alanında desteklenmesi, özendirilmesi ve bu alanda yatırımcılara özel teşvik uygulanmasıdır.

'Önceliğimiz Çocuklarımızın Geleceği'

Unutmamamız gerekir ki; eğitim politikası; 76 milyonu; yani hepimizi ilgilendiren ve geleceğimizi şekillendirecek milli bir politikadır. Eğitim alanındaki her düzenleme bir toplumsal ve siyasal uzlaşma ile yapılmalıdır” dedi.

Özel Hüseyin Aslan Anaokulu öğrencileri, yılbaşı partisinde gönüllerince eğlendi. Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan da, minik Aslanlar için düzenlenen partide hazır bulundu. Anaokulu sınıf öğretmenleri ve yardımcı öğretmenler tarafından düzenlenen yeni yıl eğlencesi renkli görüntülere sahne oldu. Başkan Aslan, çocuklarla oyunlar oynayıp, hediyeler dağıttı.
 
NOEL BABA COŞKUSU YAŞANDI…
 
Partide Noel Baba coşkusu da yaşandı. Minik Aslanlar, etkinlik sırasında Noel Baba’nın gelmesini heyecanla bekledi. Sırtında hediye torbası ile göründüğünde Noel Baba çoçukların hücumuna uğradı. Noel Baba ile sohbetler yapıp, oyunlar oynayan minikler daha sonra da teker teker hediyelerini teslim aldı. Minik Aslanlar, hediyelerini aldıktan sonra Aslan ve öğretmenlerine sarılıp, öperek teşekkür etti.
 
ASLAN: ÖNCELİĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ
 
Partide yeni yıl pastası da kesildi. Minikler, 2013 yılında bir yaş daha büyümüş olmanın mutluluğunu yaşarken Aslan, yeni yılın İzmir ve ülke için hayırlar getirmesini dileyerek, okul öncesi eğitimin önemine vurgu yaptı. Aslan, özellikle okul öncesi eğitimin bireylerin zihinsel, bedensel gelişimlerindeki önemi üzerinde durarak, şunları söyledi: “ Okul öncesi eğitim genel eğitim içerisinde ağırlıklı bir öneme sahiptir. 3-6 yaş grubu çocuklarının zihinsel, bedensel gelişimleri okul öncesi eğitim ortamında şekillenmektedir.  Çocuklar yeteneklerini burada şekillendirmekte, arkadaş ilişkilerini burada görmekte, sosyalleşmeye ilk adımı bu okullarda atmaktadır. Hüseyin Aslan Anaokulu olarak birinci önceliğimizi eğitimde kaliteye ve çocuklarımızı geleceğe en sağlıklı bir ortamda hazırlamaya vermekteyiz. Çocuk psikolojisi, çocuk gelişimi, çocuk ve çevre ilişkileri, eğtim programımız içinde önemli bir yer tutmaktadır. Devletimizden beklentimiz okul öncesi eğitimin yatırım, istihdam ve eğitim alanında desteklemesi, özendirilmesi ve bu alanda yatırımcılara da özel teşvik uygulamasıdır. Unutmamamız gerekir ki; eğitim politikası 76 milyonu yani; hepimizi ilgilendiren ve geleceğimizi şekillendirecek milli bir politikadır. Eğitim alanındaki her düzenleme bir toplumsal ve siyasal uzlaşma ile yapılmalıdır."
Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2013, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER