Öncel'den, 'En Kötü Haziran Ayı' Değerlendirmesi

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Veysi Öncel, Çeşme olarak turizmde son 20 yılın en kötü haziran ayını yaşadıklarını söyledi.

Öncel'den, 'En Kötü Haziran Ayı' Değerlendirmesi
 
Turizmde yaşanan gelişmelerle ilgili değerlendirme yapan ÇESTOB Başkanı Veysel Öncel, Çeşme olarak bakıldığında okulların kapanması ile tatil hareketliliği başlamasını beklediklerini belirtti. Çeşme’nin destinasyon olarak yerli turiste hitap ettiğine dikkati çeken Öncel, "Çeşme’de her şey dahil sistemi olmadığı için yabancı turist ilçemize gelmiyor. Yaşananlara baktığımızda Çeşme olarak son 20 yılın en kötü haziran ayını geçiriyoruz. Okulların kapanması ile birlikte hareketlilik artacaktır. İşletmelerimiz bayram tatili için tüm hazırlıklarını tamamladı" dedi.
 
"HAYATINIZIN EN GÜZEL TATİLİ İÇİN ÇEŞME’YE GELİN"
 
Sezonun geçen yıldan daha iyi geçeceğini umduklarını sözlerine ekleyen Öncel, "Çeşme’nin insanlar için ayrı bir cazibesi var. Tatile çıkacak vatandaşların ilk tercihleri arasında Çeşme bulunuyor. Denizi, kumu, güneşi ve alternatifleri ile insanlara çok güzel bir tatil seçeneği sunuyor. Şunu özellikle vurgulamak istiyorum ki, insanlar tatil  için öncelikle güvenliği ön planda tutuyor. Bu çok önemli. Yurt dışından tatil için ülkemize gelecek olan turistler öncelikle burada yaşananlara bakıyorlar ve kararlarını buna göre veriyorlar. Bugün kendi coğrafyamıza baktığımızda ise yaşananlar ortada. ÇEŞTOB olarak ilçemizi tanıtmak adına Arap ülkelerinde de çalışmalar yaptık. Ama bugün İran ve Katar’da yaşananlar endişe verici boyutlarda. Biz şu andan itibaren ilçemizde bulunan 25 bin yatak kapasitemiz ile yerli turistlerimizi ağırlamaya hazırız. Çeşme’ye gelsinler ve hayatlarının en güzel tatilini yapsınlar" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2017, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER