banner51

Olimpik Havuzlarda Yaz Serinliği

Bornova Belediyesi’nin spor olanaklarından daha çok Bornovalının yararlanması için yaptığı düzenlemelerle yaz-kış devam eden yüzme kursları vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.

Olimpik Havuzlarda Yaz Serinliği

Bornova Belediyesi’nin yılın 12 ayı kesintisiz yüzme keyfi yaşanan Işıkkent Spor Tesisleri’ndeki yarı olimpik havuzlara sıcaklardan bunalan vatandaşlardan yoğun ilgi var. Yaz dönemi kurslarından yaklaşık 1000 kişi yararlanıyor. Ücretsiz servis hizmeti de verilen yüzme kurslarına 5 yaş ve üzeri herkes katılabiliyor.

10 antrenör 3 cankurtaran 
 
Yüzme kursları, tamamı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu, cankurtaranlık brövesine  ve antrenörlük belgesine sahip eğitmenler tarafından veriliyor. Yüzmenin ekonomik ve sağlıklı bir ortamda öğretildiği tesislerdeki kurslarda, 10 deneyimli antrenör ve 3 cankurtaran gözetmen bulunuyor. Eğitmenlerinin çeşitli branşlarda kişisel şampiyonluk ve dereceleriyle de ön plana çıktığı yüzme kursları, 5-15 yaş ile 16 yaş üzeri gruplara veriliyor. 
 
Yoğun talep var
 
Yaz döneminde Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe günleri 5-15 yaş arası küçükler ile Salı-Perşembe günleri16 yaş ve üzeri bayan-erkek yetişkin olmak üzere iki grup halinde kurs eğitimi veriliyor. Haziran ayında başlayan yaz dönemi kursları üç dönemden oluşuyor. Kursların birinci dönemine yaklaşık 1000 kişi katıldı. İkinci dönem de yine yaklaşık 1000 katılımcı ile devam ediyor. Eylül ayına kadar devam eden kurslar Bornovalılardan yoğun talep görüyor.
 
Hijyen ön planda
 
Yarı olimpik yüzme havuzlarında temizlik ve hijyen ön planda tutuluyor. Bir kapalı, bir açık bir de çocuk havuzunun bulunduğu tesislerde her gün su kalitesi ölçümleri yapılıyor. Havuzlar gerekli hijyen şartlarının sağlanması için dinlendirilerek çalıştırılıyor. 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila; “Hem fiziki hem de ruhsal sağlığımız için spor yapmak çok önemli. Tesislerimizdeki havuzlarda yılın 12 ayı hizmet vermeye devam ediyoruz. Özellikle çocukların ve gençlerin yaz tatili dönemini spor alanında değerlendirmesine olanak sağlayan yüzme kurslarımıza herkesi bekliyoruz.” dedi.
 
Yüzme kursuna katılanlar özellikle hijyen açısından Bornova Belediyesi yüzme tesislerini tercih ettiklerini söyleyerek memnuniyetlerini dile getirdi. Kurslara katılmak isteyenlerin 2 adet fotoğraf, kimlik fotokopisi ve fizyolojik sağlık raporu ile başvuru yapması gerekiyor. Yetişkin kursiyerler için ayrıca dermatolog onaylı sağlık raporu da isteniyor. Ayrıca kursa katılanlar ücretsiz servislerle tesislere gidip gelebiliyor.
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2015, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER