Ölen İşçinin Yürek Yakan Dramı

İzmir’in Bornova İlçesi’nde, 10 katlı apartmanın dış cephe onarımı ve boyasını yaptıkları sırada kendilerini taşıyan demir iskelenin çökmesi sonucu hayatını kaybeden 3 işçiden 40 yaşındaki Ercan Özkaya için cenaze töreni düzenlendi. Belediyede temizlik işçisi olarak çalışırken yaklaşık 4 yıl önce işsiz kaldığı belirtilen 2 çocuk babası Özkaya’nın kalbi delik olarak dünyaya gelen kızı 9 aylık Elif Mina Özkaya’nın ameliyat masraflarını karşılamak üzere inşaatlarda çalışmaya başladığı belirtildi.

Yeşilyurt Semti 6213 sokak 11 numaradaki apartmanın dış cephe onarımı ve boyaması için çalışmaya başlayan işçiler, dün sabah 10 katlı apartmanın en üst bölümündeyken demir iskele çöktü. İskelede bulunan işçiler 58 yaşındaki Zihni Bayburt, 48 yaşındaki Arif Gül ve Ercan Özkaya beton zemine düştü. Talihsiz işçiler olay yerinde öldü. İzmir Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi ardından işçilerin cenazeleri ailelerine teslim edildi.
 
KIZI İÇİN İNŞAATLARDA ÇALIŞMAYA BAŞLAMIŞ
 
İşçilerden evli ve 2 çocuk babası Ercan Özkaya için bugün Bayraklı İlçesi’ndeki Yeşilulu Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Bayraklı Belediyesi’nde temizlik işlerinde çalışırken yaklaşık 4 yıl önce işsiz kaldığı belirtilen Ercan Özkaya’nın, geçici işlerle ailesinin geçimini sağladığı, 9 ay önce kalbi delik olarak dünyaya gelen kızı Elif Mina Özkaya’nın ameliyat olması gerektiği için de masrafları karşılayabilmek üzere 6 ay önce inşaatlarda çalışmaya başladığı öğrenildi. Yakınları, 17 yıllık evli Özkaya’nın çevresinde sevilen bir kişi olduğunu, tek gayesinin eşiyle çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamak olduğunu belirtti. Cenaze törenine, Özkaya’nın eşi, 38 yaşındaki Selma Özkaya, oğlu, 16 yaşındaki Doğukan Özkaya ve yakınları katıldı. Talihsiz işçinin olanlardan habersiz kızı da yakınları tarafından camiye getirildi. Acılı aile tabuta kapanıp gözyaşı döktü. Öğlen kılınan cenaze namazının ardından Özkaya’nın cenazesi Doğançay Mezarlığı’nda toprağa verildi. Diğer iki işçinin ikindide düzenlenecek cenaze törenin ardından toprağa verileceği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2016, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER