'Okul Yatırımlarımızı Çekemiyorlar'

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar; okullara yaptıkları yatırımların haksız yere eleştirildiğini, okullarda belediyenin yaptığı çevre eğitimin durduruldunu, söyledi, "Belediye başkanının, okulları ziyaret etmesinden bile rahatsızlık duyanlar, engellemeye çalışanlar var. İlçe Milli Eğitim Müdürü siyasi parti temsilcisi gibi davranamaz" dedi.

 
Karşıyaka Belediye Meclisi’nde konuşan Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, ilçeye yapılan ve planlanan yatırımlar konusunda bilgi verdi. Belediyenin asli görevi olmamasına rağmen okullara da destek olduklarını söyleyen Başkan Akpınar, bu yatırımların eleştirilmesine sert tepki gösterdi. Başkan Akpınar "İhtiyaç sahibi pek çok okulda, bakım ve onarım çalışmalarını tamamladık. Hem öğrencilerimizin hem de velilerimizin yüzünü güldürdük. Bu çalışmalarımız ilgi çekmiş olacak ki Kaymakamlık’tan çalışma detaylarımızın iletilmesi için bir yazı geldi. İlk defa böyle bir istekle karşılaştık ancak şeffaf bir belediyeyiz. Detaylı olarak hangi okula ne yaptığımızı aktaracağız. Anlattıklarımızdan daha fazlasını yaptığımızı kendileri de görmüş olacakG dedi.
 
Belediye bütçesinin uygunluğu doğrultusunda ihtiyaç sahibi tüm okullara yatırım yapmaya devam edeceklerini belirten Başkan Akpınar “Okullarımıza bütçemiz doğrultusunda hizmet ediyoruz. Ancak Belediye başkanının, okulları ziyaret etmesinden bile rahatsızlık duyanlar, engellemeye çalışanlar var. İlçe Milli Eğitim Müdürü siyasi parti temsilcisi gibi davranamaz. Beni sokakta halktan, okullarda da çocuklarımızdan ve eğitimcilerimizden kimse koparamaz. Kentin belediye başkanı olarak sokaklarda halka buluşuyorum, okullara da gitmeye devam edeceğim. Belediye tarafından, öğrencilere yönelik, uzun yıllardır sürdürülen çevre eğitimlerini bile durdurdular. Bu kimi, neden rahatsız eder bilemiyorum. Halkın takdirine bırakıyorum" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2015, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER