Öğretmenler İçin Şarkı Söylediler

Çiğli’de öğretmenler günü oldukça renkli kutlandı. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ve Çiğli Kaymakamı Mustafa Arı, öğretmenlerden oluşan koroya katılarak, öğretmenler için Türk Sanat Müziği eserleri seslendirdiler. Başkan Arslan daha sonra okulları gezerek öğretmenlere hediyeler dağıttı.

Öğretmenler İçin Şarkı Söylediler
 
Çiğli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen öğretmenler günü oldukça renkli geçti. Çiğli Belediyesi konferans salonunda düzenlenen kutlama programında öğretmenler önce kendi hazırladıkları, öğrencilerin oynadığı tiyatro oyununu sahnelediler, ardından öğretmenler ve öğrencilerden oluşan koro sahne aldı. Öğretmenler koroya Kaymakam Mustafa ile Başkan Hasan Arslan’ı da davet etti.  Koroda yerlerini alan Kaymakam Arı ve Başkan Arslan, koroyla birlikte “Fikrimin İnce Gülü”, Nasıl Geçti Habersiz”, “Ada Sahilleri”, “Ela Gözlerine Kurban Olduğum”, “Şu Gelen Atlı mıdır”, “Memleketim” ile “İzmir Marşı”nı söylediler. Oldukça eğlenceli geçen müzik ziyafetinde, öğretmenler korosu izleyenlerden çok büyük alkış aldı.
 
Başkan Arslan okulları gezdi
 
Başkan Arslan, ilçedeki okulları gezerek öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlamayı da ihmal etmedi. Başkan Arslan sırasıyla Hasan Sağlam İlkokulu, İzzet Gökçimen Ortaokulu ile Büyükçiğli Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Okullarda öğretmenler odasında eşi Ergül Arslan ile birlikte öğretmenlerle bir araya gelen Başkan Arslan, öğretmenliğin ne kadar zor ama bir o kadar da kutsal bir meslek olduğunu vurguladı. Öğretmenlerle sohbet etme fırsatı da bulan Başkan Arslan, teker teker bütün öğretmenlerin öğretmenler günün kutlayarak hediyeler dağıttı.
 
Öğretmenlere yürekten teşekkür
 
Okullarda yaptığı konuşmalarda Başkan Arslan, yeni neslin şekillenmesinde en büyük görevin öğretmenlere düştüğünü söyledi. Ülkemizde zor koşullar altında çalışan öğretmenleri yürekten kutladığını belirten Başkan Arslan, “Öğretmenlerimiz bizim baş tacımız. Onlar için ne yapsak azdır. Onları sadece böyle günlerde hatırlamamalıyız. Başta beni yetiştiren öğretmenlerim olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü yürekten kutluyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER