Öğretmen Döven Liseliler Kapı Önüne!

İzmir'de, iki grup arasında okulda çıkan kavgayı ayıran matematik öğretmeni Süheyl Rahmi Çerçi'yi bulunduğu odaya girerek darp ettikleri ileri sürülen 4 lise öğrencisi, idari soruşturmanın ardından tasdikname ile okuldan uzaklaştırıldı.

Öğretmen Döven Liseliler Kapı Önüne!

Olay, Küçükyalı Semti'nde bulunan tarihi okullardan Mithatpaşa Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi'nde, 28 Mart günü meydana gelmişti. Matametik öğretmeni Süheyl Rahmi Çerçi, okulda iki grup arasında çıkan kavgayı ayırıp, öğrencileri de uyardı. İddiaya göre yaşadıklarını gururlarına yediremeyen O.K. (16), E.O. (16), M.C.Ö. (15) ve M.A. (16) isimli dört öğrenci, öğretmenler odasına giden Çerçi'nin peşinden gitti. 4 lise öğrencisi, iddiaya göre, öğretmeni Çerçi'yi burada darp edip, çay bardağını da üzerine fırlattı. Hırsını alamayıp, oda içindeki koltuk ve sandalyeleri kıran öğrenciler, diğer öğretmenlerin araya girmesi üzerine odadan uzaklaştırıldı.

Şikayet üzerine gelen Çocuk Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan 4 öğrenci, çıkarıldıkları mahkemede serbest bırakıldı. Adli soruşturmada serbest bırakılan öğrenciler için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü idari soruşturma başlattı. Soruşturma 9'uncu sınıf öğrencisi olan 4 öğrenci, okul yönetiminin kararı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de onay vermesi üzerine tasdikname ile okuldan uzaklaştırıldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER