Öğrencilere Girişimcilik Dersi

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, üniversite öğrencilerine girişimcilik dersi verdi.

Öğrencilere Girişimcilik Dersi
Gediz Üniversitesi’nin yüksek lisans öğrencileri ile Basmane Yerleşkesi’nde bir araya gelerek bilgi ve tecrübelerini paylaşan Elmasoğlu, gençlere girişimci olmaları çağrısında bulunarak, projelerini hayata geçirerek gençlerin kendi işleri kurmaları gerektiğini söyledi. Girişimcilikte riskin varlığının da kabul edilmesi gerektiğine dikkat çeken Elmasoğlu, “Risk almadan patron olamazsınız” dedi. 
 
Girişimcilik Yarışmasına Davet
Gediz Üniversitesi Uluslar arası Ticaret ve Pazarlama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Funda Yercan’ın daveti ile öğrencilerle buluşan Elmasoğlu, iş hayatındaki tecrübelerini girişimcilik ve inovasyon yönetimi üzerine yüksek lisans programına katılan gençlere anlattı. Girişimciliğin tanımından, Türkiye’deki girişimcilik öykülerine kadar birçok konuda öğrencilere bilgiler veren Elmasoğlu, öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı. EGİKAD Girişimcilik Yarışması hakkında da gençleri bilgilendiren ve çevrelerindeki kadın girişimcilerin yarışmaya katılmasını isteyen Elmasoğlu, Türkiye’nin daha çok girişimciye ihtiyacı olduğunun altını çizdi. 
 
İşsizliğin Çözümü Girişimcilik
Girişimciliğin zorluklarının olduğunu ancak sabır ve azim ile aşılabileceğini vurgulayan Elmasoğlu, şöyle konuştu: “Ülkemizdeki işsizlik yüzde 10’ların üzerinde. Özellikle genç işsizlik çok daha yüksek seviyelerdi. Her gün bize birkaç CV geliyor. Gençler iş arıyor. Sadece bir kurumda çalışmak yerine gençlerin kendi işlerinin patronu olmak için çaba harcaması gerekiyor. Projesi olanlara devletin birçok kurumu destek oluyor. Son olarak KOSGEB’in destek oranları daha da artırıldı. Gençler bu destek ve teşvikleri takip etsinler. Bunlardan yararlanarak kendi işlerini kursunlar. Ancak bu sayede ülkemizdeki işsizlik oranları hızlı bir şekilde aşağıya iner. Özellikle kadınların girişimci olması ülke ekonomisinin daha da büyümesi için bir zorunluluk.”
 
 
 
Gençlere girişimcilik dersi veren EGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu’na teşekkür plaketini Gediz Üniversitesi Uluslar arası Ticaret ve Pazarlama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Funda Yercan takdim etti. 
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2015, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER