Öğrenciler Bornova İçin Tasarlıyor

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Mimarlık Fakültesi 3. sınıf öğrencileri, Bornova Evka-3 Kültür Merkezi için tasarımlar hazırladı. Boronva Belediye Başkanı Olgun Atila’nın da katıldığı jüri tarafından değerlendirilen projelerden başarılı bulunanlar BİF Sergisi ve yayınlarında yer alacak.

Öğrenciler Bornova İçin Tasarlıyor
 
Bornova Belediyesi’nin, Bornova İçin Fikirler (BİF) projesine İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık Fakültesi 3. sınıf öğrencileri de dahil oldu. Bornova’da yapılması planlanan Evka-3 Kültür Merkezi için tasarım hazırlayan öğrenciler, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve İYTE Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden’in de aralarında olduğu değerlendirme jürisinde projelerini tanıttı. Proje dersi kapsamında hazırlanan tasarımlardan başarılı bulunanlar BİF sergisi ve yayınlarında yer alacak.
 
Öğrencilerin yaptığı tasarımların 2016 yılında projesinin tamamlanması hedeflenen Evka-3 Kültür Merkezi için klavuz olarak kullanılabileceğini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Genç arkadaşlarımız çok güzel tasarımlar yapmış. Her bir tasarımda ilham kaynağı olacak fikirler var. Öğrencilerimize teşekkür ediyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER