Ödüllere Doymuyor

İzmirli dövmeci Emre Eren İstanbul’da düzenlenen, yerli ve yabancı birçok profesyonel dövme sanatçısının katıldığı, ’Uluslararası İstanbul Tattoo Convention’da yaptığı renkli ’Hint Tanrısı Ganesha Dövmesi’ ile Asya kategorisinde üçüncülük ödülünü kazandı. İzmir ve Datça’da iki ayrı stütyosu bulunan Emre Eren, sanatının 10’uncu yılında ödül kazanmasının ayrı bir önemi olduğunu söyledi.

Ödüllere Doymuyor
2-4 Ekim tarihlerinde Maslak Arena’da düzenlenen ’Uluslararası İstanbul Tattoo Convention’daki yarışmaya Asya kategoisinde katılan Eren, Traditional (geleneksel) dalında yaptığı Ganesha figürü ile ödül aldı. Geçen yıl da katıldığı aynı yarışmada siyah beyaz dalında ikincilik ödülü alan Eren, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Dövmeciliğe 2006 yılında profesyonel bir dövme stüdyosunda çalışarak başladığını belirten Emre Eren, "Türkiye’nin dört bir yanından dövme ustalarıyla tanıştım. 2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği sınavla, dövmecilik mesleği üzerine ustalık belgemi almaya hak kazandım. Aynı sene Tatt’n’Roll adlı kendi stüdyomu kurdum. Dövme sanatındaki bilgi ve becerilerimi daha da genişletebilmek için 2010-2011-2012 yıllarında Avrupa’nın çeşitli bölgelerinde düzenlenen Tattoo Convention’lara katıldım. Burada dünyanın en iyi dövme sanatçılarıyla temaslarım oldu" dedi.
 
Geçen mayıs ayı sonunda Hollanda’da düzenlenen “Uluslararası AmsterdamTattoo Convention"a katılımcı olarak devet edildiğini söyleyen Emre Eren, “Her yıl daha da büyüyerek düzenlenen Türkiye’nin en büyük dövme organizasyonu ’İstanbul Tattoo Convention’ bu sene de ülkemizden ve dünyanın dört bir yanından en seçkin dövme sanatçılarının katılımıyla gerçekleştirildi. Asya dalında düzenlenen yarışma için Hinduizm’de en tanınmış ve saygı duyulan, bilgeliği ve bereketi temsil eden ’Tanrı Ganesha’yı seçtim.Yarışmanın sonucunda yaptığım dövme üçüncülük ödülüne layık görüldü. Sürekli kendimi yeniliyorum. Dövmeleri hijyenik ortamda müşterilerinin vücutlarına uyguluyorum" dedi.
 
İzmir ve Datça’da kişiye özel tasarımlarıyla dövme sanatını icra eden Emre Eren’in daha önce de yaptığı renkli kuş figürlü dövme, merkezi Amerika’da bulunan Trueartists.com’da haftanın en başarılı 3 dövmesinden biri seçilmiş, sertifika ile ödüllendirilmişti.
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2015, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER