banner51

Ödül Amaç Değil Araç

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gökçüoğlu, EBSO’nun kalite yolculuğunda üstlendiği öncü rol ile Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi. Gökçüoğlu, “Ödül amaç değil araçtır. EBSO olarak önderlik yaptığımız 5 bin sanayicimiz var. Kalite yolculuğunda öncelikli hedefimiz, rol model olmak" dedi.

Ödül Amaç Değil Araç
 
EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gökçüoğlu, Türkiye Kalite Derneği İzmir Şubesi’nin düzenlediği 17. Mükemmelliği Arayış Sempozyumu’nda Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü Kazananlar Oturumu’nda ’Kalite Yolculuğu’ konusunda açıklamalarda bulundu. Kalder İzmir Şubesi Ödül Yürütme Kurulu Üyesi Kazım Saver’in oturum başkanlığında Dyo Boya Fabrikaları Genel Müdürü Serdar Oran ’ın da yer aldığı oturumda Türkiye’nin kalite yolculuğunun tarihi yazılırken EBSO’ya da özel bir yer ayrılması gerektiğini kaydeden Gökçüoğlu, “60 yıllık tarihinde EBSO, 1995’te TSE- ISO 9001 belgesini alan ilk oda olarak Türkiye’ye adını yazdırırken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde de A sınıfı akredite olan ilk odalar arasında yer aldı. 2010 yılından bu yana EFQM Mükemmellik Modeli’ni bir özdeğerlendirme aracı olarak kullanan, KalDer Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesini 2011’de imzalayan Odamız, 2012’de Ege Bölgesi Kalite Başarı Ödülü’nü, 2014’de de Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü’nü, ardından Kamu Yönetimi ve Hizmetler Kategorisinde Türkiye Mükemmellik Ödülü’nü alarak bu alandaki başarısını taçlandırdı" diye konuştu.
 
Tüm bu süreçlerde ödülü ’amaçdeğilaraç’ olarak gördüklerini ifade eden Gökçüoğlu, kalite ve ödüle giden süreçlerde EBSO’nun misyonunu Türkiye genelinde oda ve borsalar ile EBSO çatısı altındaki sanayicilere rol model olmak olduğunu vurguladı. Gökçüoğlu, “Aldığımız ödüllerle hiçbir başarının tesadüf olmadığını kanıtladık. EFQM, ile en önemli kazanımımız ben değil biz bilincini geliştirmek olmuştur. Ödül amaç değil araçtır. Ödül süreçleri bizlere çok büyük katkıda bulunuyor" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER