banner9

Ödemiş'ten Bayırbucak'a Yardım

İzmir’in Ödemiş İlçesi’nden Suriye’de yaşayan Bayırbucak Türkmenleri için toplanan bir TIR yardım, Ödemiş Kaymakamlığı önünden yola çıkarıldı.

Ödemiş'ten Bayırbucak'a Yardım
Ödemiş’ten Suriye’deki iç savaş nedeniyle zor durumda bulunan Bayırbucak Türkmenleri’ne bir TIR dolusu yardım malzemesi gönderildi. Hazırlanan TIR’ı Ödemiş Hükümet Konağı önünden, AK Partili Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ödemiş Müftüsü Sebahattin Kesti, Ödemiş Emniyet Müdürü Ramazan Çankaya, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar uğurladı. Savaşarak yaşamlarını ortaya koyan Bayırbucak Türkmenleri’nin o mevzileri teslim etmediğini dile getiren Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, bir çoğunun çocuklarını sınıra getirerek ailelerini bırakıp cepheye döndüğünü söyledi. Gıda, kıyafet ve battaniyenin yanı sıra çok sayıda sağlık malzemesi toplandığını belirten Badem, "İkinci TIR’ı da bir an önce derleyip toparlayıp, yola çıkarmayı hedefliyoruz. Bundan sonra da Türkmen Dağı’nın önemini bilerek, canlarını ortaya koyan insanlara yardım edeceğiz. Türk insanı her şeyi yapmaya hazır" dedi.
 
Konuşmaların ardından Bayırbucak Türkmenleri için hazırlanan TIR, İlçe Müftüsü Sebahattin Kesti’nin okuduğu dualar eşliğinde yola çıkarıldı.
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2015, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER