Ödemiş'te Rahvan At Yarışı Heyecanı

İzmir'in Ödemiş ilçesinde bu yıl 31’incisi düzenlenen rahvan at yarışları, 150 sporcunun katılımıyla yapıldı. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışlara ilgi büyük oldu.

Ödemiş'te Rahvan At Yarışı Heyecanı
Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen 31. Rahvan At Yarışları, Çaylı Mahallesi’ndeki alanda yapıldı. 150 rahvcan atın katıldığı Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu As Başkanı Mustafa Küçükmeral, AK Partili Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Çaylı Mahallesi Muhtarı İsmail Güçlü, at sahipleri ve kalabalık bir meraklı grubunun da aralarında bulunduğu 2 bin kişinin izledi. Üçlü ve dörtlü taylar, büyük orta, küçük orta, baş altı, baş kategorilerindeki yarışlar, çekişmeli mücadelelere sahne oldu. At sahipleri, baş kategorisindeki 6 bin liralık büyük ödülün sahibi olabilmek için büyük heyecan yaşadı. Yarışmaya katılan at sahiplerine para ödülünün yanı sıra bir de kupa verileceği bildirildi.
 
MUSLU’NUN AİLESİNE EV İÇİN BAĞIŞ KAMPANYASI
 
Öte yandan 25 Eylül’de Çiğli İlçesi’ndeki Kaklıç pistinde yapılan yarışlarda atırnın tökezlemesi sonucu düşüp yaşamını yitiren Ali Muslu’nun Balıkesir’de yaşayan ailesine ev alınması bağış için kampanyada başlatıldı. Kampanya Ödemiş Ziraat Odası da bin liralık ilk bağışı yaptı. AK Partili Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, yarışlar öncesinde yaptığı konuşmada, yaklaşık 50 yıldan bu yana devam eden bir geleneği yaşattıklarını belirtip, "Emeği geçenlere Türklüğün sporuna sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum. Bu yarışlarda, emeği geçenlere ve rahmetli olanları saygıyla anıyorum. Önümüzdeki yıl, 73 bin metrekare bir alan içerisinde, rahman at yarışları ve antrenmanların yapılabileceği bir yerin projesi çizildi. Kaynağı hazırlandı, Yılbaşından sonra, temelini atarak orada çok daha rahat tribünlere sahip bir alanı halkımızı hediye edeceğiz. Bundan sonrada bu spora desteklerimizi vermeye devam edeceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2016, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER