banner51

O Teröristler Tutuklandı

İzmir'in Buca İlçesi'nde, bombalı saldırı hazırlığındayken yakalanan terör örgütü Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) üyesi 1'i kadın 3 kişi tutuklandı.

O Teröristler Tutuklandı
İzmir'in Buca ilçesinde bir hücre evine düzenlenen  operasyonda bombalı saldırı hazırlığındayken yakalanan terör örgütü MLKP-FESK üyesi biri kadın 3 terörist tutuklandı.
 
İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat şube  müdürlükleri ekiplerince, terör örgütü MLKP'nin silahlı kanadı FESK yapılanmasına  yönelik takipte, Buca'da bir hücre evine düzenlenen operasyonda yakalanan Sercan  Ü, S.S. ve Y.A'nın emniyetteki işlemleri tamamlandı.
 
Zanlıların emniyetteki sorgularında "susma hakkı"nı kullandıkları ve  ifade vermedikleri öğrenildi.
 
"Terör örgütü üyesi olmak, terör örgütünün yönlendirmesiyle eylem  planı yapmak, tehlikeli maddeleri izinsiz bulundurmak, sükunu bozmak, görevli  memura direnmek" gibi suçlamalarla adliyeye sevk edilen zanlılar, adliyeye  götürülüşleri sırasında slogan attı.
 
TERÖRİST HER DEFASINDA SERBEST BIRAKILDI
 
Tutuklanan zanlılardan Sercan Ü'nün 2014 yılına kadar İzmir'deki ESP ve SGDF'nin düzenlediği basın açıklamaları ile izinsiz gösterilere katıldığı, birçok kez gözaltına alındığı belirtildi.
 
ZANLI BOMBA EĞİTİMİ İÇİN GİTMİŞ
 
Tutuklanan zanlılardan Sercan Ü'nün 2014 yılına kadar İzmir'deki ESP  ve SGDF'nin düzenlediği basın açıklamaları ile izinsiz gösterilere katıldığı, bir  çok kez gözaltına alındığı belirtildi.
 
Korsan gösterileri organize ettiği ve katıldığı tespit edilen Sercan  Ü'nün 2014 yılının ekim ayında terör örgütü MLKP adına faaliyet göstermek üzere  Kuzey Suriye'ye geçtiği Kobani bölgesindeki YPG kamplarına katılarak burada bomba  eğitimi aldığı tespit edildi.
 
Zanlının, İzmir'e geldiğinin tespit edilmesi üzerine takip başlatan  polis ekipleri, Buca ilçesindeki örgütün kullandığı hücre evini belirledi.
 
OPERASYON
 
Buca'da bir hücre evine 5 Nisan'da düzenlenen operasyonda, bombalı  saldırı eylemi gerçekleştirmek üzere İzmir'e geldikleri tespit edilen MLKP-FESK  üyesi biri kadın 3 terörist, tahrip gücü yüksek patlayıcı ve bomba yapımında  kullanılan malzemelerle yakalanmıştı.
 
Örgütün üst düzey kadrosu ve eylem ekibinde yer aldıkları belirtilen  zanlıların, öğrenci gibi davranarak kimliklerini gizlemeye ve mecbur kalmadıkça  evden çıkmayıp dikkati çekmemeye çalıştıkları tespit edilmişti. Ele geçirilen  tahrip gücü yüksek TATP patlayıcıların, baharatlık gibi objelerin içine  yerleştirilmiş ve vereceği zararı güçlendirmek amacıyla da çevresine çiviler  bantlandığı belirlenmişti.
 
Yakalanan terör örgütü üyelerinin, Kobani'deki YPG kamplarında bir  süre kaldıkları, silahlı ve bombalı eylem konusunda özel eğitimden  geçirilmelerinin ardından Suriye sınırından kaçak olarak ülkeye geçtikleri ve  eylem için İzmir'e geldikleri bildirilmişti.
 
Zanlıların, güvenlik güçlerine yönelik sansasyonel eylem  hedefledikleri ve özellikle Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıl dönümü  etkinliklerinin kutlandığı 10 Nisan'a yönelik hazırlık yaptıkları ileri  sürülmüştü.
 
Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2016, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER