O Şehirlerin Arasında İzmir Yok

Milliyetçi Hareket Partisi, referandum süresince 9 şehirde miting yapma kararı aldı.

O Şehirlerin Arasında İzmir Yok

Burak Cilasun / Ben TV

16 Nisan'da gerçekleştirilecek referandum öncesinde MHP cephesinde dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor. MHP'nin "Evet" kampanyasını nasıl yürüteceğine ilişkin soru işaretleri en sonunda giderildi.

Milliyetçi Hareket Partisi, seçim kampanyası boyunca 9 şehirde miting yapma kararı aldı. MHP, 4 Mart’ta Bursa, 25 Mart’ta Kayseri, 26 Mart’ta Eskişehir, 1 Nisan’da Sakarya, 2 Nisan’da Ankara, 7 Nisan’da Afyonkarahisar, 8 Nisan’da Antalya ve 9 Nisan'da final olarak istanbul'da miting gerçekleştirecek.

"Muhalefetten çekiniyor" eleştirileri gündeme geldi

Miting programının belli olmasından sonra, mitinglerin yapılacağı iller kadar, yapılmayacağı iller büyük dikkat çekti. MHP seçim sürecinde yüz binlerce oy aldığı İzmir'de miting düzenlemeyecek. İzmir'in yanı sıra MHP'nin büyükşehir belediyelerini elinde bulundurduğu Manisa ve Adana'da da miting düzenlemeyecek olması "muhalefetten çekiniyor" yorumlarına neden oldu. Bu kentlerde mitinglerin yapılmamasında geçtiğimiz yıl İzmir'de Meral Akşener'in kalabalık bir miting düzenlemiş olması ve başta Manisa Büyükşehir Belediyesi olmak üzere belediye sahibi olunan kentlerde de MHP Genel Merkezi ile belediyelerin arasında soğuk rüzgarların esmesi gibi nedenlerin etkili olduğu iddia edildi.

"Akşener İzmir'e gelecek"

Konuya ilişkin Ben TV'ye ilk yorumuysa parti içindeki muhalif kanatta yer alan ve Meral Akşener ile birlikte hareket eden eski MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Taşer yaptı. Taşer, "Hadiseyi parti içindeki çekişmeye hapsetmek bence yanlış. Milliyetçi Hareket Partisi referandum ile ilgili problem yaşıyor. Bu problemde gerek muhalefetin, gerekse de genel merkezin tabanı omuz omuza olamama sıkıntısı çekiyor. Kongre talebi ve referandum oyu nedeniyle yaşanan sıkıntıların herkes farkında. Bu süreci geçirmek için genel merkez kendine uygun bir çözüm bulmaya çalışıyor. Bu sıkıntıların aşılacağına inanıyorum. Sayın Akşener'in önceden belli olan programları dahilinde bu hafta Muğla ve Kütahya'da programlarımız olacak. Sayın Akşener İzmir'e de mutlaka gelecek ancak bunu 'Türk Milliyetçileri Hayır Diyor' platformundaki diğer isimlerle mi, yoksa tek başına mı yapacak henüz belli olmadı." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER