O Okullar Devlet Okulu Olacak

Milli Eğitim İzmir İl Müdürü Ömer Yahşi, FETÖ ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle kapatılan özel okulların, devlet okulu olarak yeniden açılacağı ve Eylül'e yetişeceğini söyledi.

O Okullar Devlet Okulu Olacak
Milli Eğitim Bakanlığı, dün (cuma) çıkardığı yeni Kanun Hükmünde Kararname ile İzmir merkez ve ilçelerinde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında çok sayıda özel okul için kapatma kararı verdi. Yamanlar Koleji'nin tüm ilçe şubelerinin yanısıra, aralarında Fatih Koleji, Nokta Koleji'nun bulunduğu okullara kilit vuruldu. Kararnameyi okuyan veliler, okullara akın etti. Eğitim parasını peşin ödeyen veliler, geri ödemenin yapılıp yapılmayacağı endişesini yaşamaya başladı. İzmir Milli Eğitim İl Müdürü Ömer Yahşi, DHA'ya yaptığı açıklamada özel okulların devlet okulu haline geldiğini, Eylül ayında eğitime başlayacak şekilde kayıt alıp, kadrosunun oluşturulacağını belirtti. 
 
 
Milli Eğitim İzmir İl Müdürü Ömer Yahşi, FETÖ/PDY sorutarması kapsamında kapatılan özel okullarda öğrencilerin mağdur edilmeyeceğini, buraların devlet okulu haline getirilerek 2016- 2017 eğitim öğretim dönemine hazır olacağını, öğrenci kayıtlarının alınıp eğitim kadrosunun oluşturulacağını anlattı. Yahşi, "İsteyen veli çocuğunu alıp başka bir özel okula da verebilir. Öğrenci, devlet okulu haline getirilen eski okulunda da eğitimine devam edebilir. Öğrenci mağdur edilmeyecek. Özel okul ödemesini yapan velilere geri ödemeyi defterdarlık yapacaktır. milli eğitim olarak biz okulda eğitimi sürdürecek önlemleri alıyoruz" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2016, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER