banner9

O İsimler Fuar Anılarını Anlattı

84. İzmir Enternasyonal Fuarı'nı ziyaret eden siyasiler, fuara ilişkin unutamadıkları anılarını Ben TV ile paylaştı.

84 yıldan beri İzmir'in sembolü olan İzmir Enternasyonal Fuarı, her yaştan ve her kültürden insanın unutamayacağı anılarını yarattığı alanların başında geliyor. 
 
Fuarı ziyaret eden siyasiler de bu anılarını Ben TV mikrofununa anlattılar. CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit fuarın geçmişten günümüze büyük ilgi topladığını söyledi. Yiğit, "Geçmişte insanların hayallerini süslerdi İzmir Fuarı. İnsanlar o şarkıcıları, türkücüleri görmek isterdi. Fuar ayrı bir çekim merkeziydi. Bizler de bu duygularla ziyaretimizi gerçekleştirirdik." dedi.
 
MHP'li Aslan Savaşan ise fuar anılarından bahsederken çocukluğuna gitti. Savaşan, "Ben çocukken Yenişehir'de oturuyordum. Çocukluğumda fuara gittiğimizde broşürleri toplardık ve bundan büyük bir keyif alırdık. Ailemiz broşürleri ne yapacağımızı sorsa da toplamak hoşumuza gidiyordu. Ayrıca, o yıllar makinede yapılan dondurmayla da fuarda tanıştım. O dondurmayı yemek daha bir özel geliyordu." dedi.
 
Ben TV'ye açıklamalarını Bornova Belediyesi standında yapan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da fuarın bir gelenek haline gelmesini çok önemsediğini söyledi. Atila, "Her sene fuara geldik ve geliyoruz. Dolayısıyla çok kalabalık ve yoğun. Bize göre çocukken o dünya şartlarında çok büyük bir alan olarak geliyordu. Sanatçıları ve yeni arabaları görüyordum. Buraya gelince o anıları da yad etmiş oluyoruz." dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2015, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER