banner9

O İlçe Kentsel Dönüşümde Hızlanıyor

İzmir'in birçok ilçesinde devam eden kentsel dönüşüm sürecinde bir ilçe diğerlerine göre çok daha hızlı gidiyor.

O İlçe Kentsel Dönüşümde Hızlanıyor
Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, 2. İnönü Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Narlı ve Çatalkaya mahallelerinde bulunan 43 hektarlık alan içinde gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada, bakanlığın onayladığı hak sahipleri listelerinin önümüzdeki haftalarda asılacağını söyledi.
 
2015 yılının seçimlerle dolu olmasından dolayı yavaşlayan kentsel dönüşüm çalışmalarının 2016 yılı içinde ivme kazanacağını ifade eden Başkan Batur "Seçimler sebebiyle ağır giden bürokratik yavaşlama artık bitti, Narlıdere'de dönüşüm tüm hızıyla devam ediyor. Kentsel dönüşüm mahallelerinde yapılan jeolojik etütler, halihazırdaki haritaları ve en önemlisi olan alan içindeki hak sahibi çalışmaları bakanlık tarafından onaylandı. Özellikle çok önemli bir aşama olan hak sahipliği aşamasını da başarı ile tamamladıktan sonra artık imar planlarına geçiyoruz. Bakanlıktan önümüzdeki hafta içinde bize göndereceği hak sahipliği ile onaylanan evrakların gelmesi ile birlikte imar planları çalışmalarına başlayacağız. Burada en önemli nokta vatandaşlarımız rahat olsunlar ve belediyenin açıklamaları dışında kulaktan dolma bilgilere inanmasınlar. Bakanlıktan onay geldi diye alelacele bir takım işlere girilmeyecek. Kentsel dönüşüm çalışmaların en başında dediğimiz gibi tüm yapılan ve yapılacak çalışmaları vatandaşlarımıza, kurdukları kooperatif ve temsilcileri aracılığı ile aktaracağız" dedi. 
 
2016'nın ilk haftaları itibari ile bu temsilcilerle bir araya gelip bilgilendirme toplantılarını gerçekleştireceklerini belirten Başkan Batur, "Neler yaptığımızı, yapacağımızı anlatacağız ve aynı zamanda hak sahibi listelerini belediye kentsel dönüşüm merkezinde, kentsel dönüşüm bürolarında ve mahalle muhtarlıklarında askıya çıkaracağız. Tüm çalışmalar şeffaf bir şekilde dönüşüm mahallerinde yaşayan vatandaşlarımızla birlikte karar verilecek aşama aşama gerçekleştireceğiz. Tahminin o ki, altı ay içerisinde imar planlarını tamamlamış ve hak sahipleri ile sözleşme aşamasına gelmiş olacağız. Hedefimiz bu dönem gereken tüm çalışmaları bir uyum içinde tamamlayarak inşaat aşamasına gelmek, dönüşüm mahallelerinde yaşayan hak sahiplerine özlemini duyduğu çağdaş yaşam koşullarını sunabilmektir. Narlıdere Belediyesi olarak kentsel dönüşüm çalışmalarını bu noktaya getirmiş tek belediyeyiz. En başından sonuna kadar vatandaşla el ele yürüttüğümüz Narlıdere'nin kentsel dönüşümü model olacak. Kamu ile yerel yönetimin birlikte yürüttüğü önemli bir proje olan Narlıdere'nin kentsel dönüşümünün diğer ile ve ilçelerde de örnek alınacağını düşünüyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER