banner9

O Bebek Çocuk Yuvasında

İzmir’in Buca İlçesi’nde, bir apartmanın giriş kapısı önüne terk edilen yeni doğan erkek bebek, devlet korumasına alınarak çocuk yuvasına yerleştirildi.

O Bebek Çocuk Yuvasında
Geçen 25 Ocak’ta saat 21.00 sıralarında, Kozağaç Mahallesi 213 Sokak 23 numaradaki apartmanın önüne, kundağa sarılı bir bebek bırakılırken yanında bir poşette eşyaları, mama dolu biberonu olduğu görüldü. Bebeği bırakan kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, daha sonra dairelerin zillerine basıp kaçtı. Evlerinden çıkanlar, soğuk havanın etkisiyle ağlamaya başlayan erkek bebeği hemen zemin kattaki eve aldı, ardından da polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Eve gelen sağlık ekipleri, talihsiz bebeği sağlık kontrolünden geçirdi. Durumu iyi olan bebeğin soğuktan etkilendiği belirlendi. Bunun üzerine içinde kuvöz bulunan yeni doğan ambulansı istendi. Kısa süre sonra gelen ambulanstaki sağlık görevlileri, bebeği alıp kuvöze koydu. Talihsiz bebek ambulansla Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi’ne kaldırıldı.
 
Hastanede sağlık kontrolünden geçirilen ve durumu gayet iyi olan talihsiz bebek, işlemlerin tamamlanmasının ardından devlet korumasına alındı. Erkek bebek, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerinde bir çocuk yuvasına yerleştirildi. Bu arada, bebeği bırakan kişi ya da kişilerin bulunması için başlatılan çalışmalar ise devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER