Nurşen'e anlamlı destek

Kültürpark Tenis Kulübü’nün (KTK) bedensel engelli milli sporcusu Nurşen Şen, KTK Ege Genç İş Adamları Derneği (EGİAD) işbirliğiyle Tokyo 2020 Paralimpik Olimpiyatları’na gitmeye hazırlanıyor.

Nurşen'e anlamlı destek

Tenis oynamaya Kültürpark Tenis Kulübü’nde başlayan ve aktif sporculuk yaşantısını halen kulüp bünyesinde sürdüren bedensel engelli milli sporcu Nurşen Şen’e, KTK işbirliğiyle EGİAD’tan sponsor desteği geldi. Kültürpark Tenis Kulübü’nde bir araya gelen KTK ve EGİAD Yönetim Kurulu üyeleri, Nurşen’den desteklerini esirgemeyeceğini belirterek hedeflerini Tokyo 2020 Paralimpik Olimpiyatları olarak belirlediler.

Engelli dostu kulüp KTK

KTK olarak engelli dostu bir kulüp olduklarını belirten KTK Yönetim Kurulu Başkanı Server Uyaroğlu, “Kulübümüzde, girişinden kortlarına, soyunma odalarından tuvaletlerine kadar engelli dostu bir yapı var. Burada engelli sporculara her türlü imkanı ve desteği sağlıyoruz. Nurşen de başarılarıyla her zaman gurur duyduğumuz bir sporcumuz. Daha önce de çeşitli etkinliklerle kendisine destek sağlamış, sponsor arayışında sesi olmaya çalışmıştık. Bu çağrılarımıza kayıtsız kalınmadı ve İzmir’in en önemli sivil toplum örgütleri arasında yer alan EGİAD, Nurşen’e sponsor olmaya karar verdi. Umuyoruz ki Nurşen, KTK-EGİAD işbirliğiyle Tokyo 2020 Paralimpik Olimpiyatları’na katılacak ve ülkemizin gururu olacak” dedi.

İzmir’i gururlandıracak

EGİAD adına konuşan EGİAD Yönetim Kurulu Sayman Yardımcısı Tolga Şekercioğlu ise, EGİAD tarihinde bir ilki gerçekleştirerek sportif alanda bir işbirliğine imza attıklarını belirterek, “Bu destek üyelerimizin gönüllü katkılarıyla ortaya çıktı. EGİAD olarak her zaman İzmir’in değerlerine sahip çıkmaya çalışıyoruz. Nurşen de edindiği başarılarla kentimizi gururlandıran bir sporcu. İnanıyoruz ki bu iki kurumun işbirliğiyle çok daha büyük başarılara imza atacak ve tüm dünyada İzmir’i temsil edecektir” diye konuştu.

Sponsorluk kapsamında destekleri için her iki kuruma da teşekkür eden Nurşen Şen ise, “KTK tenise başladığım kulüp olarak benim için bir ev, bir yuva. Bugüne kadar benden desteklerini hiçbir zaman esirgemediler. Bugün de EGİAD gibi önemli bir kurum desteğiyle beni onurlandırdı. Onların bana olan güvenini boşa çıkarmamak adına ben de her türlü özveriyi göstererek çalışmalarımı sürdüreceğim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2018, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER