Nevvar Salih İşgören Vakfı Çocukları Unutmadı

Nevvar Salih İşgören Vakfı bir yandan İzmir için önemli projelere imza atarken, diğer yandan da sosyal yardımlarına devam ediyor. İzmir Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinatörlüğünde yetim öksüz ve ihtiyaç sahibi 2000 çocuğa Nevvar Salih İşgören Vakfı tarafından 125 liralık giyim çeki dağıttı.

Nevvar Salih İşgören Vakfı Çocukları Unutmadı

İzmir Valiliği ile Nevvar Salih İşgören Vakfı arasında öksüz yetim çocuklar başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması ve bayram öncesi sevinmeleri için İzmir Valiliği'nde protokol töreni yapıldı. Törene İzmir Valisi Erol Ayyıldız ile Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erol Urgun ve Genel Koordinatör Berna Şahin katıldı. Protokole göre; Vali Erol Ayyıldız’ın himayelerinde İzmir’deki İlçe Kaymakamlıkları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahibi yetim ve öksüz çocukları öncelikli olmak üzere yapılacak ihtiyaç tespiti çerçevesinde Nevvar Salih İşgören Vakfı tarafından verilen giyim çekleri ile mağazalarda ihtiyaç duydukları eşyaları alabiliyorlar.

Protokol ile İzmir Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na teslim edilen 125'er liralık çekler, sosyal yardımlaşma vakıflarınca tespit edilen ihtiyaç sahibi çocuklara ve ailelere dağıtılıyor. Çeklerini alan ihtiyaç sahipleri, anlaşma sağlanan kalitesiyle isim yapmış firmalardan, kendi alışverişlerini kendileri yapabiliyorlar. İzmir Valisi Erol Ayyıldız, çalışmanın hayata geçirilmesini sağlayan vakfın yöneticilerine teşekkür ederek şöyle konuştu:  “Son derece hayırlı bir günde böyle hayırlı bir işe imza atan Nevvar Salih İşgören Vakfı yöneticilerini kutluyorum” dedi.

Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erol Urgun da vakıf olarak çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirterek şöyle konuştu: “İzmir'e atanan Vailimiz Sayın Erol Ayyıldız ile yaptığımız ilk protokolün hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Nevvar Salih İşgören Vakfı olarak bize hayırseverliklerini miras bırakan değerli hayırseverlerimiz merhum Salih İşgören ve Merhume Nevar İşgören'i de birkez daha saygıyla anmak istiyorum. Nevvar Salih İşgören Vakfı olarak özellikle son bir yılda bilim, sağlık ve eğitimin yanı sıra sosyal yardımlarda çok yol kat etiğimize inanıyorum. Hayırseverlerimizden aldığımz bayrağı daha ileriye taşımak için de vakıf olarak tüm gücümlzle çalışmaya devam ediyoruz. Sayın Valimiz Erol Ayyıldız'ın himayelerinden bundan sonra da daha bir çok önemli projeye imza atağımıza inanıyoruz. Geçtiğimiz yıl hem ramazan bayramında hem de kurban bayramında kimsesiz ve ihtiyaç sahibi çocukları sevindirmiştik. Bu protokol ile 2000 ihtiyaç sahibi çocuğun gerçek anlamda bayram yapacağını biliyor olmak bizim için mutlulukların en büyüğü.” Törende Nevvar Salih İşgören Vakfı Yöneticileri Vali Ayyıldız’a Türk El Sanatları eseri bir tabak armağan ederken, Vali Erol Aydıldız da yöneticilere ebru sanatından bir tablo hediye etti.

Hangi İlçede kaç çocuğa yardım yapıldı

Balçova 100
Bayraklı 250
Bornova 150
Buca 150
Çiğli 100
Gaziemir 125
Güzelbahçe 100
Karabağlar 150
Karşıyaka 125
Konak 150
Menderes 100
Menemen 100
Narlıdere 100
Ödemiş 100
Tire 100
Torbalı  100

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2016, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER