Nerede Hata Yaptığını Araştıracak

CHP İzmir İl Başkanlığı, seçmen eğilimlerini ölçmek, genç seçmeni kazanmak, AK Parti’nin neden iktidar olduğunu araştırmak için üç oturumlu konferans düzenleyecek. Konferansa siyaset bilimci, sosyolog, gazeteci, uluslararası ilişkiler profesörleri, araştırma şirketi sahipleri katılacak.

Nerede Hata Yaptığını Araştıracak
CHP, ’kale’ olarak gördüğü İzmir’de son iki seçimi bilimsel yönden araştıracak. 10 Ekim Cuma günü saat 09.00’da başlayacak ve gün boyu üç oturumda gerçekleşecek ’Yerel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından İzmir ve Türkiye’ başlıklı konferansta, seçmen eğilimlerinin ne yöne kaydığı, genç seçmeni ikna etmenin yolları, AK Parti’nin nasıl iktidar olduğu, CHP’nin nerede hata yaptığı, oy artışı sağlayabilmek için neler yapılması gerektiği tartışılacak. Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tanju Tosun, Konsensus Araştırma Genel Müdürü Murat Sarı, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yüksel Taşkın, Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlter Turan, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu, Sosyolog Prof. Dr. İlhan Tekeli, Gazeteci- Yazar Ahmet Hakan, Gazeteci- Yazar Şükrü Küçükşahin, CHP genel başkan yardımcıları Prof. Dr. Sencer Ayata, Prof. Dr. Burhan Şenatalar, Doç. Dr. Selin Sayek Böke konuşma yapacak.
 
Balçova Kaya Termal Otel’de yapılacak toplantıya örgüt yöneticilerinin yanısıra İzmir’deki diğer siyasi partilerin il başkanları, muhtarlar, rektörler, öğrenci temsilcileri, kanaat önderleri de davet edildi. CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, konferansı dört ay önce planladıklarını belirterek, "Her seçimden sonra sonuçlara bakarak, suçlu aranır. Biz bunun yerine sonuçların bilimsel olarak değerlendirilmesini istedik. Konunun uzmanlarının tespitlerinin yanı sıra davetlilerin de görüşlerini dile getirebilecekleri bir konferans hazırladık. Konferansta nerelerde hata yaptığımızı, daha iyisini nasıl yapabileceğimizi, seçmen eğilimlerinin ne yöne kaydığını, genç seçmenin beklentilerini öğreneceğiz. Konferanstaki görüşler kitap haline getirilerek örgüte dağıtılacak" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER