Ne Olacak Bu Yolun Hali?

İzmir’in Kemeraltı Çarşısı’ndaki Kestelli Caddesi’nde zemine döşenen ancak sürekli yerinden çıkan taşlar esnafı bezdirdi.

Ne Olacak Bu Yolun Hali?
Kemeraltı’ndaki Kestelli Caddesi’ne 2007 yılında, İzmir Ticaret Odası’nın finasmanında Konak Belediyesi tarafından, Bergama granit taşları döşendi. Uygun olmaması ve döşeme hataları yüzünden, taşlar defalarca yerinden çıktı, pek çok kez onarım yapıldı. Yolda bu süreçte çökmeler meydana geldi, çukurlar oluştu. Hem bu yolda yürüyen vatandaşlar ve araç sürücüleri hem de esnaf caddenin bu halinden bıktı. Şiddetli yağmurlarda, yağmur sularının sürüklediği taşlar zemin kattaki dükkanların camlarını bile kırdı.
 
Aradan 8 yıl geçmesine rağmen, taş sorununun devam ettiğini dile getiren Kestelli Caddesi esnafı, "Bir türlü taşlar yerinde durmuyor. Cadde üzerindeki yoğun trafik ve kötü işçilik nedeniyle, standartlara uygun olmayan taşlar yerinden fırlıyor ve hem bizim hem de müşteriler ve araç sürücüleri için tehlike arz ediyor. Yolda yürümek ise imkansız hale geliyor. Yerinden çıkan taşlara ayakları takılanlar düşüp yaralanıyor. Kestelli Caddesi için artık kalıcı bir çözüm istiyoruz" diyor.
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER