banner51

Narlıdereliler Atasını Andı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77’inci yıl dönümüde, İzmir’in Narlıdere İlçesi’nde düzenlenen törenlerle anıldı.

Narlıdereliler Atasını Andı
Narlıdere Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törenlere Narlıdere Kaymakamı Osman Hayrettin Çiftçi ve Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ve vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtı’nın önünde meşaleler yakıldı ve saatler 09.05’te sirenler çaldı, saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sırasıyla Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Narlıdere Belediyesi, siyasi partiler ve derneklerin çelenkleri Atatürk Anıtı’na sunuldu. Buradaki törenin ardından, Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde Didem Işıklı Ortaokulu tarafından hazırlanan 10 Kasım oratoryosu sahnelendi. AKM’yi dolduran kalabalığın yoğun ilgi gösterdiği oratoryo sonunda öğrenciler ayakta alkışlandı.
 
Belediye Başkanı Abdül Batur ve Kaymakam Osman Hayrettin Çiftçi, bu programın sonrasında, Atatürkçü Düşünce Derneği Narlıdere Şubesi’nin düzenlediği etkinliğe katıldı. Her 10 Kasım’da olduğu gibi Atatürk’ün en çok sevdiği yemek olan ’kuru fasulye, pilav’ Narlıdere ADD üyeleri tarafından Narlıderelilere dağıtıldı.
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER