banner9

Narlıdereli Çocuklara Cumhuriyet Şenliği

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ve Narlıdere muhtarlarının işbirliği ile hazırladıkları ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çocuk Şenliği’, Narlıdereli çocukların akınına uğradı. Narlıdere Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlik ile çocuklar çifte bayram coşkusu yaşadılar. Narlıdere Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlileri kapsamında muhtarlar ile ortaklaşa düzenlediği ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çocuk Şenliği’ Narlıdere Demokrasi Meydanında gerçekleşti.

Narlıdereli Çocuklara Cumhuriyet Şenliği
29 Ekim coşkusunu 7’den 70’e herkese yaşatmak için Narlıdere Belediyesi Cumhuriyet bayramı dolayısıyla etkinlikler düzenledi. 28 Ekim’de başlayan resmi törenler ve kutlamalarının ardından 29 Ekim’de Demokrasi meydanında Cumhuriyet çocuklarına, Cumhuriyet coşkusunu yaşatmak için mahalle muhtarlarının işbirliği ile hazırlanan Şenlik büyük ilgi gördü.
 
Demokrasi meydanına kurulan şişme oyun parkları, Palyaçolar, yüz boyama çocuklardan yoğun ilgi görürken, Narlıdere Belediyesi Halk oyunları ekibi tarafından hazırlanan Halk oyunları gösterisi ayakta alkışlandı. Etkinliğe katılan çocuklara ayrıca Popcorn ve Pamuk şeker ücretsiz olarak ikram edildi.
 
Etkinlik sırasında bir konuşma gerçekleştiren Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, ‘Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği en büyük değer olan Cumhuriyet ve Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun’ diyerek sözlerine başladı. Batur, “Cumhuriyetin faziletlerine, onun değerlerine bağlı bir nesil olarak bugüne kadar geldik. Bunda sonra ise vazifemiz Cumhuriyetimizin faziletlerini bir sonraki kuşaklara aktarmaktır. Bugün bu etkinliği düzenlememizdeki amaç siz sevgili çocuklara Ata’mızın işaret ettiği bu güzel ve aydınlık yolda yürümeniz ve Cumhuriyet değerlerini anlamak ve ona sahip çıkmak için hepimizin var gücümüzle çaba göstermemiz gerektiğinin bilinmesidir. Siz bugünün çocukları büyüyüp belirli konumlara geldiğinizde göreviniz, mesleğiniz ne olursa olsun size yol gösterecek tek ışık ve yol vardır, o da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlattığı faziletli yoldur. Bu ülkeye yakışır, Atatürk’ün çocuklarına yakışır birer evlat olacağınıza olan inancımız tamdır. Bu alanda bugün Cumhuriyet bayramını doyasıya yaşayın, bu sizin en doğal hakkınız. Bu ortamın oluşmasında emeği büyük olan Mahalle muhtarlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Cumhuriyetle kalın" dedi.
Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2016, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER