banner9

Narlıdere'de Cumhuriyet Balosu

Narlıdere Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı ADD Narlıdere ve TEMAD v Narlıdere dernekleri ile birlikte hazırladıkları görkemli bir baloyla kutladı. Cumhuriyet’in ilanının 93. Yıl dönümü nedeniyle düzenlenen gece Türk Bayrakları ve Atatürk resimleri ile donatılan Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Narlıdere'de Cumhuriyet Balosu
 
Cumhuriyet coşkusunun yoğun bir şekilde yaşandığı baloya, Cumhuriyet sevdalısı Narlıderelileri bir araya getirdi. Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Narlıdere Kaymakamı Hayrettin Çiftçi, CHP PM üyesi Mustafa Moroğlu, CHP PM üyesi Özkan Yıldız, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat, Narlıdere Belediyesinin kardeş belediyesi Tunceli Nazimiye ilçe belediye başkanı Cafer Kırmızıçiçek, Muhtarlar, ADD Narlıdere ilçe başkanı Yüksel Gezen, Temad Narlıdere ilçe başkanı Necdet Akyüz, belediye meclis üyeleri, Birleşik Kamu iş Genel Başkanı Hasan Kütük, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, dernek temsilcileri ve Narlıdereliler katıldı. Davetlilerin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Cumhuriyetin nasıl kurulduğu anlatan belgesel ile karşılandığı Cumhuriyet Balosu’na ilgi yoğun oldu. Zeybek gösterisi ile başlayan Cumhuriyet Balosu etkinlikleri İzmir Devlet opera ve balesi sanatçılarından Tenör Aydın Uştuk’un Cumhuriyet balosu için hazırladığı özel performansı konuklardan büyük alkış aldı. Makyajla temsili olarak Atatürk’ü canlandırmaya çalışan bir sanatçı ve dansçılar Cumhuriyet balolarını konuklara yaşatmak için ufak bir gösteri yaptılar. Temsili olarak Atatürk canlandırmaya çalışan sanatçı, Cumhuriyet balosunun açılış dansını gerçekleştirerek, konuklara görsel bir şölen yaşattı.
 
"TEK YOL MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YOLUDUR"
 
Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Cumhuriyet’in ilanının 93. Yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törende bir konuşma gerçekleştirdi. Batur “Bugün Cumhuriyet ve Atatürk’ü anlamayanların bile çok daha iyi anladığını belirten Batur, herkesi Cumhuriyet’le kalmaya davet etti. Batur “Narlıdere’ye ne mutlu ki, ülke olarak çok önemli bir süreçten geçtiğimiz şu dönemde ilçemize geldiği günden bu güne Atatürkçü kimliği ile duruşu her kesim ile gerçekleştirdiği sağlam ilişkileri örnek gösterilecek olan çok değerli Kaymakamım Hayrettin Çiftçi. Öncelikle size teşekkür ederek başlamak istiyorum. Narlıdere’mizin hamurunda suyunda bulunan kardeşlik ve birlik günlerini tekrar sağlamamızda yardımcı oldunuz. Cumhuriyet bayramımızın 93.yıl dönümü sebebi le düzenlediğimiz Cumhuriyet balomuza hoş geldiniz. Bugün tüm özgürlüklerimizi yaşayabiliyor, burada özgürce konuşabiliyor, yaşayabiliyor isek bunu borçlu olduğumuz tek kişi var oda Mustafa Kemal Atatürk’tür. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ne kadar değerli olduğunu ve yaptıklarının önemini özellikle bu günlerde daha da iyi görebiliyoruz. Hatta düne kadar ona laf söyleme cüretinde bulunanlar bile dillerinde düşürmez oldular. Cumhuriyetin temel yapı taşları ile oynamak isteyenler şimdi onun değerlerine sarılmış durumdalar. Her zaman olduğu gibi bizim için tek yol var, o da Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Cumhuriyetimizin 93. Yılı kutlu olsun" dedi.
 
"BU YOLDA BERABER OLACAĞIZ"
 
CHP PM üyesi Mustafa Moroğlu, Cumhuriyet balosunda yaptığı konuşmada; 1919’da Samsun’dan yola çıkan Mustafa Kemal Atatürk’ün ve onun peşinden giden arkadaşlarının ve etrafındaki yoksul halkı ile birlikte kurduğu cumhuriyete sahip çıkanlar siz değerli konuklar, Cumhuriyetimiz kutlu olsun. Her birimizin Türkiye üzerinde oynanan oyunlardan zarar gören, görmeyen herkesin bir tek yolda beraber olacağız, o da Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yoldur" dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2016, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER