Narlıdere Obeziteye Karşı Yürüdü

Narlıdere’de Dünya Diyabet ve Obezite Haftası kapsamında İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ve Narlıdere İlçe sağlık müdürlüğü katkılarıyla yapılan "Obeziteye hayır" yürüyüşüne çok sayıda kişi katıldı.

Narlıdere Obeziteye Karşı Yürüdü
Halk sağlığını tehdit eden Obeziteye dikkat çekmek ve insanları sağlıklı yaşama yönlendirebilmek için Narlıdere’de düzenlenen yürüyüşe Narlıdere Kaymakamı Hayrettin Çiftçi, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Narlıdere İlçe Sağlık Müdürü Dr. Berkay Kocasarı, Dr Cengiz Balaban, İlçe sağlık müdürlüğü ve Belediye çalışanlarının yanı sıra Narlıdereli kadınlar katıldı. Narlıdere İlçe Sağlık müdürlüğü önünden başlayan yürüyüş özellikle kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Yürüyüş boyunca kadınlar ellerinde ’Obeziteye Hayır, Sağlık İçin Yürüyoruz, Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Et’ yazılı pankartlarını taşıdı. Narlıdere Belediye Binası önünden başlayan yürüyüş Narlıdere Sahilevlerine doğru devam etti. Güneşli güzel bir gün olmasından dolayı son derece keyifli geçti.
 
Tüm katılımcılara ne kadar mesafe yürüdüklerini hesaplayabilmeleri için adım sayar armağan edildi.
 
Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur “Ben daha dinamik, dinç ve sağlıklı olmak için her sabah Narlıdere’mizin bu güzel sahilinde yürüyorum. Obezite’den uzak sağlıklı bir hayat için herkesi yürüyüşe davet ediyorum" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER