banner9

Müzikli Uygulamalı Söyleşi

Son albümü “Miracle" raflarda yerini alan, ’new age’ müziğin ülkemizdeki başarılı temsilcisi Seda Bağcan, Agora Alışveriş Merkezi’nde mantra müziği tutkunlarıyla buluştu.

Müzikli Uygulamalı Söyleşi
 
Son albümü “Miracle"da yer alan mantra şarkılarının eşliğinde gerçekleştirilen nefes ve beden terapisi uygulaması alışveriş merkezi ziyaretçilerinden yoğun ilgi gördü ve izleyen herkes katıldı. Bir saatlik uygulamayı aileleriyle birlikte meraklı bakışlarla izleyen çocukların da katıldığı müzikli uygulamalı söyleşinin konuğu Seda Bağcan, kendi ses ve nefesleriyle şifa gücünü nasıl harekete geçirileceğinin sırlarını uygulamalı olarak verdi. Dinlenen mantraların özsaygı, kendine güven duygularını güçlendirdiğini, iç huzur, mutluluk, iyi talih getirdiğini, etkili iletişim ve sonsuz yaratım enerjisi sağladığını söyledi.
 
Seda Bağcan, “Yapılan araştırmalara göre Sanskritçe sözlerin yarattığı titreşim, hormonları etkileyerek şifa sağlıyor. Dilimizin damağa değdiğinde 75 - 80 değişik siniri aktive etme eylemine nefesin soluk borusundaki yolculuğu da eklenirse, tüm vücudumuzda inanılmaz bir çalışma başlıyor. Beynimizin sağ sol lobları dengeleniyor, enzimler, hormonlar dengeleniyor, tüm iç organlarımız uyarılıyor ve organ tembellikleri engelleniyor. Kundalini yoga öğretisinde de olduğu gibi, bir alışkanlık için 90 gün, bu alışkanlığın karaktere etki etmesi için 120 gün, bu alışkanlıkta ustalaşmak içinse 1000 gün tekrar etmek gerekiyor. Seslerin tekrarlanması zihnin boşaltılmasını sağlayarak konsantrasyonu arttırıyor. Genç, uzun ve sağlıklı yaşamanın kapılarını aralıyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER