banner51

Mutlu'ya 'Vergi Haftası' Ziyareti

İzmir Vergi Dairesi Başkan Vekili Ali İhsan Örücü, vergi haftası nedeniyle İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu’yu ziyaret etti.

Mutlu'ya 'Vergi Haftası' Ziyareti

 


İZMİR'İN BAŞARISINDA ESNAFIN ROLÜ BÜYÜK
İzmir Vergi Dairesi Başkan Vekili Ali İhsan Örücü, vergi haftası nedeniyle İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  (İESOB)  Başkanı Zekeriya Mutlu’yu ziyaret etti. 
 
Esnaf teşkilatının ülkenin vergi gelirlerini arttırılarak  düzgün bir şekilde toplanmasına büyük destek verdiğini vurgulayan Örücü, ziyareti sırasında Zekeriya Mutlu’ya teşekkür etmek için çiçek verdi. Vergi gelirlerinin toplanmasında İzmir’in ülke genelinde üçüncü sırada olduğunu hatırlatan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, ‘Bu bizim için büyük bir mutluluk  ve gurur kaynağı olmaktadır. Bu başarıda esnaf teşkilatının da büyük rolü bulunmaktadır.’dedi.
 
İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, “Bir ülkenin refahında o ülkede yaşayan insanların mutluluğunda verginin çok büyük rolü vardır. Verginin adil bir şekilde tabana yayılması, az kazanandan az,  çok kazanandan çok olacak şekilde gerekli sistemlerin kurulması büyük önem arz etmektedir. İnsanlar vergiyi  gönüllü vermeli.
 
Esnaf teşkilatı olarak  bugüne kadar vergi dairesi çalışanları ile birlikte çok iyi  bir diyalog  içinde,  beraber çalışmanın mutluluğunu paylaşarak çalıştık. Birlikte çalışarak bugüne kadar hep başarılı olduk. Sayın Valimizin de belirttiği gibi İzmir, ülke genelindeki vergi tahakkukunda ve tahsilatında çok önemli bir başarıya sahiptir. Bundan dolayı büyük gurur ve mutluluk duyduğumuzu belirtirken vergi daire çalışanlarını kutluyorum. Bugüne kadarki işbirliğimizin bundan sonra da artarak devam edeceğine gönülden inanıyorum” dedi. İzmir esnaf teşkilatının vergiyi bir ülke bilinci haline getirmeyi amaçladığını belirten Mutlu, “Vergi dairesi çalışanlarıyla birlikte vergiyi bir ülke bilinci haline getirerek,  küçük yaştaki öğrencilerimizi, vergi veren esnafımızı ve toplumun her kesimini vergi ödemede daha çok gayrete yöneltmeye çalışıyoruz. Verginin  daha çok tabana yayılması, daha çok adil olması için çalışmalar yapacağız. Vergi haftamızı kutluyorum” diye konuştu. 
 
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2013, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER