banner9

MÜSİAD'dan Kan Bağışına Destek

MÜSİAD İzmir ve Manisa Şubesi üyeleri, İzmir’de bulunan Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi’ne gelerek kan bağışında bulundu.

MÜSİAD'dan Kan Bağışına Destek
 
Türk Kızılay’ının MÜSİAD İzmir Şubesi ile birlikte yürüttüğü, bilinçli kan bağışçıları oluşturma amacıyla başlatılan proje devam ediyor. Güvenli kan temini konusunda bilgi almak ve kan bağışlamak üzere, İzmir’deki Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi’ne gelen MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, MÜSİAD Manisa Şube Başkanı Ahmet Öztürk, MÜSİAD Nürnberg Başkan Yardımcısı İsmail Sönmez ve dernek üyeleri, merkezi gezerek bilgiler aldı. Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök’ün verdiği bilgilerle merkezde bulunan laboratuvarları dolaşan üyeler daha sonra gerekli testleri yaptırarak kan bağışında bulundu.
 
Toplumda kan verme bilincinin artırılması konusundaki çalışmalara destek olmak amacıyla ve sosyal sorumluluk bilinciyle, kan bağışında bulunmak üzere Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi’nde bulunduklarını söyleyen MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, "Türk Kızılayı hem ülkemizdeki hem de dünyada olan afetlere ilk olarak ulaşmaktadır. Türk Kızılayı bizler ve ülkemiz için çok önemlidir. Buradan zaman zaman ülkemizde yaşanan kan sıkıntısına ve kan bağışında bulunmanın önemine dikkat çekmek istiyorum. Toplumumuzda, ’Gün olur herkes kana ihtiyaç duyar’ düşüncesini oluşturmaya çalışıyoruz. Sağlıklı olan her vatandaşımızı da gönüllü olarak kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz" dedi.
 
Önceleri kan bağışının bu kadar önemli olduğunun farkında olmadıklarını kaydeden MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, “Yarın bizlerin de kan ihtiyacımız olabileceğini çok fazla farkında değildik. Burada farkındalığı arttırma konusunda bizlere verilen eğitimle birlikte yılda 2 kez MÜSİAD olarak kan bağışında bulunmaya geliyoruz. Bugün de Manisa şubemiz bize eşlik etti. Ülkemizde kan ihtiyacı olan hastalarımızın şifa bulması için ve kendi sağılığımız için kan bağışına gereksinim olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.
 
MÜSİAD İzmir ve Manisa şubelerine teşekkür eden Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök, “Minimum senede 2 defa bu organizasyonu yaparak bilinçli, vatansever ve yardımlaşma duygusu yüksek bir toplum oluşturmak için MÜSİAD üyeleriyle beraber bilinçli kan bağışçısı elde etme projemiz devam ediyor. 6 il ve 134 hastanenin kan ihtiyacını karşılayan bir bölge kan merkezi olmamız dolayısıyla kan ihtiyacımız yoğun oluyor. Bu ihtiyacımızı da MÜSİAD gibi ailelerden karşılıyoruz. Onlar da kimseyi mağdur etmemek, kan aratmamak için bu hayırlı görevi yapıyorlar. Bizim görevimiz de bu emaneti ihtiyaç sahibine dağıtmak" dedi.
 
MÜSİAD Manisa Başkanı Ahmet Öztürk ise kan bağışlama bilincinin oluşmasını sağlamak adına böyle bir etkinliğe katıldıklarını belirterek, MÜSİAD Manisa Şubesi olarak kan bağışlarının devam edeceğini söyledi. Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök, projeye verdikleri destekten dolayı MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü’ye teşekkür belgesi takdim etti.
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2016, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER