Mülteci Çocukları Sevindiren Hediye

Seferihisar Belediyesi, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’nın (EÇEV) da desteğiyle kentte mandalina işçisi olarak çalışan Suriyeli ailelerin çocuklarına, kıyafet ve oyuncak dağıttı.

Mülteci Çocukları Sevindiren Hediye
Seferihisar’daki mandalina işleme tesislerinde günlüğü 25 liradan çalışan yaklaşık 100 Suriyeli sığınmacının çocuğuna; belediye ve EÇEV’den yardım eli uzatıldı. Kış şartlarından daha az etkilenmelerini sağlamak için çocuklara; EÇEV’den gelen kazak, mont, bot, ayakkabı, çorap, terlik, bebek ve çocuk kıyafetlerini dağıtılan belediye, ayrıca çocuklara çeşitli oyuncaklar hediye ederek yüzlerini güldürdü.
 
Hediyeleri çocuklara götüren Seferihisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Gürhan Özata, "Belki çok büyük bir yardım yapmadık ama şu günlerde soğuyan havaya karşı gördük ki üstlerinde, ayaklarında kış şartlarına uygun giyecek kıyafetler yok. Biz de kendi imkanlarımız doğrultusunda yardım etmek istedik. Oyuncakları alan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Belediye Başkanımız Tunç Soyer de özellikle çocuklar konusunda çok hassas davranıyor. Önümüzdeki süreçte yine çeşitli yardımlar yapmak istiyoruz" dedi.
 
Mülteci dramını hatırlatan CHP’li Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Bu insanlar evleri, işlerini terk ederek savaştan kaçarak ülkemize sığındı. Sadece Türkiye’de değil Avrupa genelinde de bir göçmen krizi yaşanıyor. Bizim ilçemizde de işçi olarak çalışmaya başlayan Suriyeliler var. Biz de en azından çocuklarına bir destek vermek, yüzlerini güldürmek istedik. Durum tespitini yaptıktan sonra EÇEV’i arayarak, konuyla ilgili yardımlarını istedik. EÇEV yetkilileri de bizi kırmayarak iki koli kıyafet gönderdi. Tüm EÇEV çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum. İmkanlarımız dahilinde tekrar yardım yapmaya çalışacağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER