banner51

Mülteci Çocuklara Gönüllü Yardım

İzmir Mülteci Çocuklara Destek Girişimi üyesi Heval Çamlıbel, mülteci çocuklarına gönüllü yardım ettiklerini, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlardan da destek beklediklerini söyledi.

Mülteci Çocuklara Gönüllü Yardım
Mülteci çocukların hepsinin savaş mağduru olduklarını, büyük travma yaşadıklarını, balon patlasa korktuklarını anlatan tiyatro eğitmeni Heval Çamlıbel, "İzmir Mülteci Çocuklara Destek Girişimi olarak 6 aydan bu yana İzmir'in Torbalı, Menemen ve Foça ilçelerinde zor şartlar altında yaşayan çocuklara ulaşmaya çalışıyoruz. Çocuklar çadırlarda ya da kömürlüklerde yaşamaya çalışıyorlar. Sağlık sorunları var. Açlıkla baş etmeye çalışıyorlar. Eğitim alamıyorlar. Hepsi savaş mağduru. Girişim olarak çocuk öncelikli davranıyoruz. Sağlık sorunu olan çocukları doktorlarla buluşturuyoruz. Ameliyat olup iyileşenler var. Engelli çocuklara tekerlekli sandalyeler buluyoruz" dedi.
 
"OYUNLARLA MUTLU ETMEYE ÇALIŞIYORUZ"
 
Mağdur olan çocuklara oyuncaklar da götürdüklerini söyleyen Heval Çamlıbel, "Bizim çabalarımız ancak birkaç kişiye kadar yetiyor. Sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar da bize destek olmalı. İyi insanlar var. Daha çok olmalıyız. Ramazan ayında da desteklerin devamını istiyoruz. Çocukların hepsi yeryüzüne aittir. Çocukları aç, hasta bırakmayalım. Bütün çocukları koruyalım, koşullarını iyileştirelim, geliştirelim. Elimizden geleni ardımıza koymayalım. Onlar için verdiğimiz destekler, yarın nasıl yaşayacağımızı belirleyecek. Yardımla gelen malzemeleri kendilerine ulaştırıyoruz. Güçlerimizi birleştiriyoruz. Çocukların morallerini yüksek tutmak için onlara oyunlar sergiliyoruz. Biraz olsun mutlu etmeye çalışıyoruz. Çocuklar savaşın mağdurları. Herkesi onlara sahip çıkmaya davet ediyorum" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER