Muhteşem Şenlikle Açıldı!

Karşıyaka Belediyesi tarafından, çocukların sosyal ve kültürel gelişimi artırmak için kurulan Çocuk Kulübü, muhteşem bir şenlikle açıldı. Görsel şölene dönüşen açılışa onlarca çocuk katıldı, oyunlar oynandı, dans edildi. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar "Bu kenti çocuklarımızla birlikte yöneteceğiz" dedi.

Muhteşem Şenlikle Açıldı!
 
Çarşı Kültür Merkezi'ndeki açılışın sunuculuğunu 7 yaşındaki Deniz Karatay yaptı. Törene CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Başkan Akpınar’ın eşi Zehra Akpınar, İlçe Başkanı Ali Karaege, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, aileler ve çocuklar katıldı. Karşıyaka Belediyesi Konservatuarı öğrencileri de dans gösterisi sundu.
 
Yarışmalar, kurslar, sergiler
 
Karşıyaka Belediyesi’nin, çocukların sosyal ve kültürel gelişimine katkı sunmak için oluşturduğu Çocuk Kulübü Projesi tamamlandı ve şölen havasında bir açılışla hizmete alındı. Üye sayısı her geçen gün artan Çocuk Kulübü bünyesinde, anne babaların da katılacağı eğlenceli yarışmalar düzenlenecek. Çocukların el becerileriyle hazırlanan ürünlerden sergiler açılacak. Üye olan her çocuk için, ilgi ve beğeni alanlarına göre kurslar oluşturulacak. Çocuk projeleri ile tanınan ünlü isimlerle de sohbet ortamları yaratılacak. İlçe sınırları içinde yaşayan 7-14 yaş grubundaki her çocuk, hiçbir ücret ödemeden Karşıyaka Belediyesi Çocuk Kulübü’ne üye olup etkinliklere katılabilecek.
 
İndirimli alışveriş imkanı
 
Çocuk Kulübü’ne üye olan her çocuk, üyelik kartına sahip olacak. Bu kart ile anlaşmalı mağaza, sinema, tiyatro, oyuncakçı ve kitapevlerinden belirli oranlarda indirimlerden yararlanılabilecek. Çocuk Kulübü bünyesinde bir de çocuklara yönelik bülten çıkarılacak ve çocukların, okuma, yazma, hayal etme becerileri artırılacak. Çarşı Kültür Merkezi’nin girişinde faaliyet gösteren Çocuk Kulübü’ne üye olmak için, hazırlanan formu doldurmak ve bir adet fotoğraf yeterli olacak.
 
“Bu kenti çocuklarla yöneteceğim”
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Belediye başkanı seçildiğimde, bu kenti çocuklarla birlikte yöneteceğime söz vermiştim. Bu nedenle Çocuk Kulübü ilçemize çok yakışacak. Çocuklarımız burada kentlilik bilincini, dayanışmayı, paylaşmayı öğrenecek. Çocuklarımızın geleceğini korumak için hizmet üretmeye devam edeceğiz. Bu merkez, çocuklarımızın sosyal ve kültürel aktiviteler içinde yer alması, onların gelişimine katkı sunacak ve kentine, ülkesine hayırlı evlatlar olarak yetişmelerini sağlayacaktır. Tüm ailelerden, çocuklarını Çocuk Kulübü'ne üye yapmalarını bekliyorum” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2014, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER