banner9

Muhteşem Gecede Kimler Ödül Aldı?

İZSİAD 11'inci İzmir'e Katkı Ödülleri düzenlenen törenle dağıtıldı. Geceye İzmir iş, siyaset, basın ve spor camialarından önemli isimler katıldı.

Bu yıl 11. kez dağıtılan İzmir'e Katkı Ödülleri Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan ile Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak'a verildi. 
 
 
 
Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen tören İzmir protokolünün yanı sıra kentin siyaset, ekonomi, kültür-sanat ve spor camialarından seçkin isimleri buluşturdu. İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, çevre yatırımları, yerelde kalkınma ve tarıma destek çalışmaları nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, eğitimde fırsat eşitliği yaratma çabasıyla “Karşıyaka'nın Filizleri" projesi ile Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu" felsefesi ışığında Altınordu mucizesine imza atarak sadece İzmir'e değil, Türk sporuna model olan Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan ve büyük çaplı yatırımlarıyla kent ve ülke ekonomisine sağladığı katkı nedeniyle Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak'ın İzmir'e Katkı Ödülüne layık görüldüğünü açıkladı. 
 
 
Başkan Kocaoğlu ve Başkan Akpınar'a ödüllerini; İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, Başkan Yardımcıları Mukaddes Çelik, Hayati Ertuğrul ve Taner Telcioğlu ile Genel Sekreter Cengiz Yavaş verdi. Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan'ın ödülünü, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu verdi. Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak'ın ödülünü ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu verdi. 
 
 
SORUMLULUĞUMUZ DAHA DA ARTTI
 
 
Bu tür ödüllerin, kente ve kentliye karşı sorumluluklarını daha da artırdığını vurgulayan Başkan Kocaoğlu, “Bundan sonra da İzmir'imize en iyi şekilde hizmet etmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz" derken, Karşıyaka Belediye Başkanı Akpınar, ödülü almasına vesile olan “Karşıyaka'nın Filizleri" projesine daha fazla destek istedi, “Gelin, ihtiyaç sahibi gençlerimizi hep birlikte okutalım" dedi.
 
 
 
AVRUPA'NIN EN YÜKSEK BİNASI GELİYOR
 
 
Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sancak, İzmir'e, böyle bir ödüle layık görüldüğü için mutluluk duyduğunu vurguladı, “Kentimize ve ülkemize yatırımlarımız devam edecek" dedi. Sancak, 2016'da İzmir'e, Avrupa'nın en yüksek gökdelenini yapmayı planladıklarını açıkladı. 
 
 
Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan ise Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından aileleriyle birlikte İzmir'e getirtip futbol okulu yurduna yerleştirdiği 35 çocuğu da yanında getirerek büyük sürprize imza attı. Çocukları tek tek sahneye çağıran ve kendilerini tanıtan Özkan, “Türk sporunun geleceğini inşa ediyoruz" mesajı verdi. 
 
 
 
Ödül kazananlara ve katılımcılara teşekkür konuşması yapan İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, “Türkiye büyümeli, gelişmeli. Çağdaş ve demokratik bir ülke olarak dünyada söz sahibi olmalı. İZSİAD olarak, her alanda kalkınma ve gelişmeye yapılan her türlü katkının takdir edilmesi ve bu amaçla çalışanların da yüreklendirilmesi gerektiğine inanıyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2015, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER