banner9

Muhittin Dalgıç Beraat Etti

İzmir'in Çeşme Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Dalgıç, suç işlemek için örgüt kurma ve ihaleye fesat karıştırma suçlamasıyla yargılandığı İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davada beraat etti. Dalgıç, "Adalet yerini buldu, sevinçliyim" dedi. Dalgıç’ın birlikte yargılandığı 35 kişi de beraat etti.

Muhittin Dalgıç Beraat Etti
İzmir’de beş yıl önce Çeşme İlçesi’ne bağlı Alaçatı Beldesi’nde belediye bakanlığı yapan 2014 Mart’ında yerel seçimde Çeşme Belediye Başkanlığı’na seçilen CHP’li Muhittin Dalgıç, 2010 yılında "Fare kapanı" operasyonu kapsamında hakkında dava açılmış yargılanmaya başlanmıştı. Dönemin Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Sait Demiröz, Dalgıç’ın da aralarında bulunduğu toplam 36 sanık hakkında dava açmış, Dalgıç’ın ’tehdit, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, ihaleye fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanmak, mala zarar vermek ve kıyı kanununa muhalefet etmek’ suçlarından ve bazı suçları birden fazla işlediği iddia edilerek, toplam 185 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istemişti. Özel yetkili mahkemelerin kapatılmasının ardından 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava bugün (pazartesi) sonuçlandı. Dalgıç ve birlikte yargılandığı 35 kişi beraat etti. Dalgıç, kararı şöyle değerlendirdi:
 
"O dönem çok sıkıntılı bir dönemdi. Herkese karşı uygulanan bir yapı vardı. Operasyonun adını ’fare kapanı’ koydular. Ben 116 kilo bir adamım. Bize aslan kafesi lazım. Bizi hava almaktan, denize bakmaktan bile suçladılar. Adalete hukuka inancımız devam etti. Adalet yerini buldu, sevinçliyiz. Biz hiçbir kusur işlemeden yasaların verdiği ölçüde belediyesi yönetmeye çalıştık. Arkadaşlarımdan da kendim kadar emindim. Adalet yerini bulduğu için mutluyuz."
Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2015, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER