Mucize Kadını Trafik Kazası da Yıkamadı

20 yıl önce eklem rahatsızlığından ötürü yatağa bağımlı hale gelen doktorlara göre yürümesi imkansız olan Türkan Gökkılıç, imkansızı başarıp tekrar yürümeye başladı. Bir mucizeyi gerçekleştiren kadın bu seferde trafik kazasına yenik düşerek tekrar yatağa bağımlı hale geldi.

Mucize Kadını Trafik Kazası da Yıkamadı

Bornova’da oturan ve iyi bir eğitimin hayalini kuran 40 yaşındaki Türkan Gökkılıç, ilköğretim okuluna devam ettiği sırada eklemlerinde rahatsızlık yaşamaya başladı.

Ayakta durduğu sırada dengesini sağlayamayıp düşen Türkan Gökkılıç’ın hayatı 20 yaşına geldiğinde ise büyük bir acıya döndü. ’Ankılozan spondilit’ adlı eklem rahatsızlığı olduğu ortaya çıkan Türkan Gökkılıç, yatağa bağımlı hale geldi. Mutlu bir yuva kurma isteği gerçekleşmedi, nişanlasından ayrılmak zorunda kaldı.

Doktorların, ayağa kalkmasının mucizelere bağlı olduğunu söylemesi ve umut vermemesi üzerine Türkan Gökkılıç, tedavisine kendi imkanlarıyla evinde devam etti.

Türkan Gökkılıç, kendisine söylenenlerin aksine yıllarca mücadele etti ve mucizeyi adım adım gerçekleştirdi. Gökkılıç son bir yılda tamamen ayağa kalkıp yardımsız olarak kendi kendine adım atmaya başladı.

Artık hayata daha büyük sevgiyle bakan, eskisi gibi dışarıya çıkıp gezmek isteyen 40 yaşındaki Türkan Gökkılıç’ın hayatı, bir kez daha karardı. Komşularıyla, İzmir’in Torbalı İlçesi’ne bağlı Ayrancılar’a pikniğe giden, Gökkılıç’ın da içinde bulunduğu otomobil, dönüş yolunda trafik kazasına yaptı.

Kontrolden çıkarak önce kaldırıma ardından da askeri birliğin duvarına çarpan otomobilin ön koltuğunda oturan Türkan Gökkılıç, ağır yaralı olarak çıkartıldı.

Hastaneye kaldırılan Gökkılıç’ın, omurgasında kırık olduğu ortaya çıkınca hem kendisi hem de yakınları bir kez daha yıkıldı. Yıllar sonra tekrar ayağa kalkmanın mutluluğunu yaşayan Türkan Gökkılıç, yine yatağa bağımlı hale geldi.

Rahatsızlığından dolayı ameliyat edilememe tehlikesi bulunan Türkan Gökkılıç’ın doktorları, kontrolleri sonrasında kırıklarının kendi kendine kaynamasının beklenmesine karar verdi.

Hep mücadele verdiğini söyleyen Türkan Gökkılıç, "Bana yürümemin imkansız olduğu söylendiğinde yılmadım bunu gerçekleştirdim. Bunun sevincini yaşadığım sırada bu kaza oldu. Şimdi yine yataktayım ama Allahın izniyle bunu da yeneceğim, buna inanıyorum.’’ dedi.

Türkan Gökkılıç’ın tek isteği ise, gezip dolaşabileceği akülü araba oldu. Daha önceki tedavisi sırasında akülü araba başvurusu, elleri işlevini yerine getirdiği gerekçesiyle kabul edilmeyen Gökkılıç, "Defalarca müracaat ettim, ancak ellerim normal olduğu için özürümün fazla olmadığı söylenerek bu isteğim geri çevirildi. Kolayca dolaşma isteğim yerine getirilmedi. Ancak şimdi omurgamdaki kırığın yanı sıra, sol bacağım da kırık, sol elim de kas zedelenmesinden dolayı hissizlik var. Bu isteğimin en azından şimdi yerine getirilmesini bekliyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2012, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER