banner51

Moroğlu Operasyona Tepki Gösterdi

14 Aralık Operasyonu ile ilgili olarak İzmir'de gerçekleştirilen protesto gösterisine CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu da katıldı.

Moroğlu Operasyona Tepki Gösterdi
 
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu da İzmir Adliyesi önünde toplanıp, İstanbul merkezli olarak yürütülen 14 Aralık Operasyonu’na tepki gösteren gruba destek verdi. Burada kalabalığa seslenen CHP’li Moroğlu, şunları söyledi:
 
"İnancınız, cinsiniz, ırkınız ne olursa olsun, haklı davanıza destek olmak için buradayım. Yıllardır, ’Adalet, insan olan herkesin en doğal hakkıdır’ diye sokaklarda olduk. ’Özgürlük, insan olan herkese lazımdır’ diye her zaman adliye binaları önünde olduk. Sizin özgürlük talebiniz bizim özgürlük talebimizdir düşüncesine inandığımız için buradayım. Bu operasyon Türkiye demokrasisine ve özgürlüğüne karşı yapılmış bir operasyon ve darbedir. Darbeler daha önce yapıldığı gibi silahlı güçle yapılmıyor. Polis, iktidar ve özgürlük kisvesi altında da yapılmaya devam ediyor. Bu operasyonla ilgili arkadaşlarımız Meclis’te üç gün önce sorduklarında, bazen gülen bazen de ağlayan Bakan, ’Umarım olmaz, böyle bir şeye ihtimal vermiyorum’ demişti, ama hepimiz biliyoruz ki yolsuzlukların üzerini örtmek için basına operasyon yapılıyor. Basın susturulduğu zaman bilin ki hepiniz susturulmuşsunuzdur. Basın susturulduğu zaman Türkiye’de örgütlenme, inanç, ifade ve gösteri özgürlüğünün bir anlamı kalmaz. Umarım Türkiye bu beladan 2015’te kurtulur. Türkiye’nin bu beladan sadece bir kesimin gücüyle kurtulamayacağını bilmemiz gerekiyor. Artık Türkiye’de vicdansızlar bir tarafta vicdanlılar bir tarafta olacak. Biz her zaman vicdanlıların tarafındayız. Bugün Başbakan olanlar, bugün Cumhurbaşkanlığı kisvesi altında diktatörlük yapanlar, bu apoletleri söküldüğünde hiçbir şey olmadıklarını anlayacaklar."
 
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu’nun destek ziyaretinin ardından ayrılırken, adliye önünde bekleyenler de akşam saatlerinde dağıldı.
 
FOTOĞRAF
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER