Moda Şöleni Kapılarını Açıyor

İzmir’de düzenlenmeye başladığı 2007 yıldan bugüne kadar sektöre büyük katkılar sunan, Türkiye’yi dünyada gelinlik, damatlık ve abiye merkezi haline getiren IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, salı günü kapılarını 12’nci kez açıyor. 2018 - 2019 modasına yön verecek fuar, düzenlenecek defileleri, gelinlik, damatlık, abiye tasarımları, ünlü mankenleriyle sektöre damga vuracak. 

Moda Şöleni Kapılarını Açıyor
Bu yıl 12’incisi gerçekleşecek IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) partnerliğinde İZFAŞ tarafından 16 – 19 Ocak 2018 tarihlerinde düzenlenecek. Yalnızca profesyonel ziyaretçiye açık olarak fuarizmir’de gerçekleştirilen IF Wedding Fashion İzmir, 2018’de de ticaretin ve modanın merkezi olacak. İlki 1- 3 Mart 2007 tarihinde, 75 firma ile 4 bin metrekare alanda gerçekleşen, 177’si yabancı 4 bin 864 ziyaretçiyi ağırlayan IF Wedding Fashion İzmir- Gelinlik, Damatlık ve Abiye Fuarı; 11’inci yılında modaya yön veren bir konuma geldi. Fuar izmir’in A, B ve C Holü’nde yapılacak fuarda geçtiğimiz yıl 227 olan katılımcı sayısı, bu yıl yaklaşık yüzde 15 artış gösterdi. Fuarda 11 ilden 236, 11 ülkeden 23 olmak üzere toplamda 259 katılımcı yer alacak.Çin, Fransa, Hong Kong, Hindistan, İsrail, İran, İspanya, Kuveyt, Lübnan, Rusya ve Amerika’dan firmalar katılımcı olacak. Türkiye’den ise Adana, Ankara, Bursa, Çanakkale, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Konya firmaları fuarda yerini alacak. 2017 yılında 19 bin 668 metre olan stant alanı, bu yıl yüzde 30 artışla 23 bin 549 metrekare alanda gerçekleşecek. Toplam alan ise etkinliklerle birlikte 57 bin 925 metrekare olacak. Ayrıca 30 bin ziyaretçinin hedeflendiği IF Wedding Fashion İzmir’de, 81 il ve 81 ülkeden ziyaretçi beklendiği ifade edildi.
 
İLK KEZ INTERNATİONAL AREA KURULACAK
Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen bir uygulama ile fuarda, “International Area” adı altında yabancı katılımcılar için özel bir alan oluşturulacak. Amerika, Fransa, Brezilya, Ukrayna, Hindistan, İran, İsrail, Lübnan ve Kuveyt’in yer alacağı yabancı katılımcı pavyonunun amacı fuarın uluslararası kimliğini daha fazla geliştirmek ve yabancı üreticilerin de Türkiye’de tanınır olmasını sağlamak olacak. Türkiye’nin 81 ilinin yanı sıra, dünyanın her noktasından katılımcıyı buluşturacak fuar sayesinde kent ekonomisi de hareketlendi. Özellikle kentteki 5 yıldızlı otellerde, fuar tarihleri boyunca doluluk yaşanıyor.
 
MELEK GELİYOR
IF Wedding Fashion İzmir’de 6 defileyle birbirinden ünlü mankenler İzmir’de podyumda olacak. IF Wedding Fashion İzmir’de, bu yıl bir de ilk yaşanacak. Abiye giyim markası Alfa Beta tarafından 16 Ocak’ta gerçekleşecek defilede, Victoria’s Secret meleği Maryna Linchuk Türkiye’de ilk kez İzmir’de podyuma çıkacak. Victoria Secret meleği Maryna Linchuk ile birlikte, mankenliğe veda edip müzik sektörüne geçiş yapan Ayşe Hatun Önal da uzun bir aranın ardından IF Wedding Fashion İzmir’de podyuma çıkacak. Defilede Merve Büyüksaraç, oyuncu ve model Tuba Melis Türk ile Ece Begüm Yücetan gibi 30 model de görsel şölen yaşatacak. 17 Ocak Çarşamba günü Osmanlı Moda firması tarafından sahnede olacak defilede, geçmişin çizgileri geleceğin modasıyla buluşacak. 18 Ocak Perşembe günü ise Quesste Damatlık 14:00’te, Ottoman Wedding de 15:30’da defile performansı sunacak. IF Wedding Fashion İzmir kapsamında ayrıca “Şölen” temalı 9. Gelinlik Tasarım Yarışması’nda bu yıl 121 tasarımcı, 363 tasarımla yarışmaya katıldı. Finale kalan 15 tasarımdan, ilk üçü, açılış töreninin ardından gerçekleştirilecek final defilesinde belirlenecek. Birbirinden güzel tasarımlar fuar boyunca C Holü Trend Area’da sergilenecek.
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2018, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER